Inzerce
Canon
Google překladač: English Deutsch

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

HUMUSOFT uvádí MATLAB Release 2008b

Čtvrtek, 30 Říjen 2008 15:38

Společnost HUMUSOFT a výrobce programových nástrojů pro technické výpočty, modelování a simulace firma The MathWorks, uvádějí na trh České republiky a Slovenska nové vydání výpočetního, vývojového a simulačního prostředí MATLAB s názvem MATLAB Release 2008b. MATLAB Release 2008b přináší podstatné novinky v několika oblastech. Do uživatelského rozhraní MATLAB Desktop byl začleněn nový prohlížeč funkcí, který usnadňuje jejich vyhledávání, a automatická nápověda pro zápis argumentů funkcí. Do jazyka MATLABu byl přidán nový generátor náhodných čísel.

Symbolic Math Toolbox, nadstavba MATLABu pro symbolické výpočty, byla rozšířena o grafické rozhraní pro jejich zápis, zpracování a dokumentaci ve standardním matematickém formátu. Dále byl umožněn přímý přístup z MATLABu k symbolickému jazyku a výpočetnímu jádru MuPAD. Rozšíření doznala i oblast paralelních výpočtů. Algoritmy vytvořené v Parallel Computing Toolboxu je nyní možné distribuovat pomocí MATLAB Compileru jako samostatně spustitelné aplikace. Lze tím využít dodatečného výpočetního výkonu nabízeného MATLAB Distributed Computing Serverem, který umožňuje spuštění aplikace na výpočetním clusteru.

 

Do nástroje Simscape pro modelování a simulaci multifyzikálních systémů byl začleněn nový programovací jazyk, založený na programovacích zvyklostech MATLABu. Jazyk umožňuje vytvářet nové komponenty, které nejsou v knihovnách Simscape k dispozici. Dále byla rozšířena oblast fixed-point výpočtů, kde je nyní možné používat datové typy až do velikosti 128 bitů pro jazyk Embedded MATLAB, pro automatické generování kódu a akcelerované simulace.

 

MATLAB Release 2008b také nabízí nový produkt Econometrics Toolbox určený pro oblast ekonomických výpočtů a simulací. Rozšiřuje sadu toolboxů pro finanční analýzu a modelování o algoritmy určené pro ekonomické předpovědi, kontrolu a řízení rizik, Monte Carlo simulace, statistické testy a další diagnostické nástroje. Econometrics Toolbox také zahrnuje funkce GARCH Toolboxu, který již není nadále k dispozici.

 

Samozřejmostí nové verze jsou aktualizace všech stávajících aplikačních knihoven včetně hlavních modulů MATLABu 7.7 a Simulinku 7.2.

 

MATLAB Release 2008b nabízí významné aktualizace u těchto produktů:

 MATLAB:  Simulink:
 Statistics Toolbox  Simscape
 Symbolic Math Toolbox  SimMechanics
 Parallel Computing Toolbox  SimPowerSystems
 MATLAB Distributed Computing Server  Simulink Fixed Point
 Model Predictive Control Toolbox  xPC Target
 MATLAB Builder NE (for Microsoft .NET Framework)  xPC Target Embedded Option
 EDA Simulator Link DS (for Synopsys Discovery)  

 

Společně s MATLAB Release 2008b byla vydána nová studentská verze MATLAB & Simulink Student Version 2008b, která obsahuje aktuální řadu produktů MATLAB, Simulink, Symbolic Math Toolbox, Control System Toolbox, Signal Processing Toolbox, Signal Processing Blockset, Statistics Toolbox, Optimization Toolbox a Image Processing Toolbox. Studentská licence je určena k použití na soukromých počítačích studentů pro studijní účely a je nabízena za výrazně zvýhodněné ceny.


 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit