POINT.X (2019-20)
Pomáháme firmám růst
Google překladač: English Deutsch
Aimtec - Automotive 4.0
Předplatné časopisu CAD

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

EdgeCAM aktualizuje

Středa, 12 Listopad 2008 21:47

Společnost Planit uvedla na trh novou verzi CAM systému EdgeCAM 2009 R1. Všechna vylepšení respektují přání zákazníků na vylepšení funkcionality. Přesto největší novinkou je technologie asociativního obrábění. Co si máme představit pod asociativním obráběním? Technologie automaticky vypočítává správné řezné podmínky, tj. posuv a otáčky, založené na nástroji, materiálu a obráběcím stroji. Pokud se změní některý z parametrů automaticky se aktualizuje posuv a otáčky.
Pětiosé obrábění uvádí hlavu nebo stůl typu nutator. V soustružení se rozšiřuje manažer strategií o podporu dvou revolverových hlav, rychlostní obrábění a snižování výměn nástrojů při soustružnicko-frézovacích operacích. Uživatelé mají k dispozici nový soustružnický hrubovací cyklus, který automaticky určuje velikost přejezdu během obráběním.

Také je vylepšena kontrola směru obrábění. Zavedení mezioperačních polotovarů přináší úsporu doby obrábění. Tento mezioperační polotovar je aktualizovaný po každé vypočtené dráze a použitý postup šetří dobu programování.
Operace zbytkového obrábění podporují všechny typy frézovacích nástrojů a více jak 30 krát rychlejší než předchozí verze. Správce nástrojů ToolStore dostal vylepšené uživatelské rozhraní, zjednodušil se výběr nástrojů a zlepšení výkonnosti. Rozeznávání prvků (feature) v EdgeCAM Solid Machinist doznalo mnoha zlepšení, zejména v logice pravidel obrábění, které zkracují dobu obrábění cyklů. Také se vylepšila identifikace a detekce feature z hlediska obrobitelnosti podle použitých nástrojů. Nakonec se také neustále zlepšuje interoperabilita s jinými systémy a také manipulace s vlastními soubory obsahujícími mnoho NC drah.


 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit