Pomáháme firmám růst
Google překladač: English Deutsch
3Dexpo
Předplatné časopisu CAD

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Nejrychlejší procesor Intel pro stolní osobní počítače

Úterý, 18 Listopad 2008 13:13

Intel představuje svůj nejvyspělejší procesor, Intel Core i7. Jde o procesor pro osobní počítače, první z řady vyrobené na základě mikroarchitektury Nehalem. Procesory Core i7 podle vyjádření výrobce zrychlují zpracování videa, hraní počítačových her a dalších internetových a počítačových aktivit až o 40 procent bez zvýšení spotřeby elektrické energie.
Procesor nabízí speciální technologii Turbo Boost, která zvyšuje jeho výkon podle okamžité potřeby uživatele a vytížení počítače. Prostřednictvím jednotky, která řídí napájení, a nových „power gate“ tranzistorů dokáže Turbo Boost automaticky upravovat pracovní frekvenci, a tedy i rychlost každého ze čtyř procesorových jader.

Při spouštění jedno- a vícevláknových aplikací je možné zvyšovat frekvenci jednotlivých jader a tím i jejich výkon, a to bez zvýšení spotřeby. Intel Core i7 rovněž obsahuje nejnovější technologie pro snížení spotřeby energie, které umožňují stolním počítačům přecházet do úsporného režimu obdobně, jako tomu je u notebooků.
Procesory využívající technologii Intel Hyper-Threading umožňují současný běh více výpočetních vláken a efektivně tím podporují provádění dvou úloh najednou. Výsledkem je, že čtyřjádrový procesor Intel Core i7 přináší osmivláknový výkon. Oproti předchozím platformám Intel „Extreme“ je přenosová rychlost paměti procesoru Intel Core i7 více než dvojnásobná. Díky technologii Intel Quickpath se navíc zrychluje přenos dat do procesoru a zpět.
Procesory Core i7 a základní desky Intel Desktop Board DX58SO Extreme Series, které jsou založeny na čipové sadě Intel X58 Express Chipset, lze již nyní koupit u řady distributorů výpočetní techniky, u společností Alza, AT Computers (Comfor), Autocont, Czech Computer, eD Systém (Lynx), Prestigio nebo TS Bohemia (Barbone).
Intel Core i7 je prvním z nové řady procesorů pro stolní počítače, využívajících mikroarchitekturu Intel Nehalem. Později budou uvedeny na trh i serverové a mobilní verze těchto procesorů. Nejvýkonnější procesor Intel Core i7-965 Extreme Edition nemá ochranu proti přetaktování, díky čemuž zkušeným experimentujícím uživatelům umožňuje rychlost čipu ještě zvýšit.

 

 

Informace o produktu a ceny

Procesor Taktovací frekvence (GHz)  Cena  Rychlost QPI (GT/s) Cache Rychlost paměti   TDP  Generace procesoru
Intel Core i7-965 Extreme Edition  3,20  999 USD  6,4  8 MB  DDR3-1066  130 W Nová mikroarchitektura Intel Core
Intel Core i7-940  2,93  562 USD  4,8  8 MB  DDR3-1066  130 W Nová mikroarchitektura Intel Core
Intel Core i7940  2,66  284 USD  4,8  8 MB  DDR3-1066  130 W Nová mikroarchitektura Intel Core
    


 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit