Amper 2019
Fresh-IT
Google překladač: English Deutsch
Předplatné časopisu CAD

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Otestujte zaměstnance CADsmart testy

Středa, 03 Prosinec 2008 12:05
CADsmart849.jpgV čem jsou vaši CAD kresliči dobří a v čem konkrétně by se měli zlepšit? To jsou otázky, na které může odpovědět testovací software CADsmart. K dispozici je desetiminutový test pro posouzení schopností uchazeče o zaměstnání kresliče, ale také hloubkový hodinový test, který otestuje silné i slabé stránky zaměstnanců. Rory Vance a Tony Brown, jinak generální a obchodní ředitelé společnosti CADsmart (na obrázku, který jsem ulovil na Googlu, jsou zleva Rory Vance a technický ředitel Ed Pitt), nejsou pro široce zaměřená školení, mají raději učení ve stylu poobědvat a učit se, krátké semináře. Kresliči získají nové dovednosti, které pak mohou okamžitě používat při práci. Testovací software CADsmart je dostání za cenu pod 1000 dolarů pro 2D AutoCAD nebo MicroStation, nově také pro Revit. Testy pro 3D softwary se teprve vyvíjí. Důraz je kladen na AEC trh, protože větší skupiny kresličů mají spíše stavební než strojírenské firmy.
Nebudu zapírat, že k napsání této zprávy mě inspiroval enfant terrible CAD žurnalistiky Ralf Grabowski, který se ve svém pravidelném úterním upFront.eZine, podivoval nad uváděnými výsledky testů, které někde našel, hlavně nad nízkým průměrem přesnosti a tím, že 60minutový test trvá v průměru 75 minut.
Mně se ale při čtení tohoto článku vybavil rozhovor s pedagogem Petrem Fořtem ze Žďáru nad Sázavou na nedávno proběhlém Autodesk Academia Fóru. Prý se k němu hlásila bývalá studentka, která si s CADem zrovna moc nerozuměla a ptala se ho, jestli uhádne, čím se živí. No, nebudu to nijak protahovat. Žije v Praze a pracuje jako CAD kreslička s platem přes 30 tisíc korun měsíčně.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit