Amper 2019
Pomáháme firmám růst
Google překladač: English Deutsch
Předplatné časopisu CAD

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Autodesk Academia Fórum 2008

Středa, 03 Prosinec 2008 15:44
AAF_B216868_849.jpgDny 20. a 21. listopadu patřily osmému ročníku výroční akademické konference Autodesk Academia Fórum, která se letos uskutečnila v Praze v Kongresovém sále Masarykovy koleje. Akce se zúčastnilo 130 učitelů středních a vysokých škol a univerzit, vědecko-výzkumných, vývojových pracovníků, lektorů profesního vzdělávání veřejného i komerčního sektoru a také studentů. K hlavním tématům patřila evropská strategie Autodesku ve vzdělávání, programy a projekty pro technické školství, rozvoj Rámcových vzdělávacích programů, Školních vzdělávacích programů, inovace studijních programů, současný stav a strategie ve výuce digitálních technologií atd. Témata se dotkla strojírenství, stavebnictví, architektury, elektro, infrastruktury, GIS, multimédií a zábavy. Velmi debatovaným tématem byla licenční politika, portály pro studenty a pedagogy v Autodesk Academia Programu a možnosti Autodesk Komunity.
AAF_B206856.jpgPrvní den byl pouze odpolední program, který byl společný pro všechny účastníky. Zahájení měl na starosti Vlastimil Bejček, jinak představitel pořádající Computer Agency a Institutu pro celoživotní vzdělávání VUT v Brně, a představitelé Autodesku Josef Švenda a Radoslaw Cieslak. Dále byla probírána témata Spolupráce vzdělávacího a komerčního sektoru v oblasti návrhu, Počítač v konstrukci a konstrukce v počítači, Finance pro inovaci ŠVP, program akce Autodesk Academia Design 2009 a proběhl také diskusní panel na téma koncepce výuky technických předmětů na středních a vysokých školách.
Večer prvého dne patřil společnému rautu a předávání statutů novým členským školám v Autodesk Academia Programu z rukou Josefa Švendy.
Předpokládám, že druhý den měli účastníci Fóra stejný problém jako já, Oni vlastně o něco dříve, už když se na akci hlásili, já až v den konání. Proběhlo totiž rozdělení na tři tematické sekce, a to Strojírenství – elektrotechnika, Stavebnictví – Architektura a Digitální média – zábava. Musím přiznat, že bych se nejraději v ten okamžik naklonoval na 3 jedince, ale nakonec jsem zvolil stavebnictví a architekturu. A myslím, že jsem nevybral špatně, protože prezentace Rudolfa Vyhnálka, Ivony Foltýnové i Radima Čecha a Josefa Remeše byly v lecčems poučné a zajímavé.
Závěr konference patřil vědomostní soutěži o věcné ceny, kam přispělo svým dílem i naše vydavatelství. Já ji ale nesledoval, protože jsem domlouval další články do časopisu CAD. A tak doufám, že jsem o nic podstatného nepřišel, ale že vy si v důsledku přijdete na své. Obsáhlejší reportáž najdete v prvním čísle CADu v roce 2009.

Не такие, как "Метро 2034 книга отзывы"вот эти, тут Сципион показал на собственную голову, покрытую крутыми завитками, а длинные и, люди "Телефонная книга евпатории"говорят, похожи на волны.

Все это затея его красавицы-дочери, которая проводит немало часов в тени сада.

Каждый решил стрелять только наверняка.

Мы не знали, радоваться нам или плакать.

Это могло ему только повредить.

Впрочем, он "Рассказ о красной книге"был готов ко всему.


 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit