Amper 2019
Fresh-IT
Google překladač: English Deutsch
Předplatné časopisu CAD

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Další verze Alphacamu

Neděle, 14 Prosinec 2008 22:33
120408_alphacam81_th.jpgNová verze Alphacamu, která má pořadové číslo 8, byla zásadně přepracována a software je k dispozici ve čtyřech variantách – Essential, Standard, Advanced a Ultimate. Co vlastně nabízí společnost Planit? V nové verzi došlo ke zrychlení načítání a ukládání dat, vylepšilo se také hospodaření s pamětí. Postupně se zlepšuje uživatelské rozhraní z hlediska zvýšení produktivity. Na další novinky se mohou uživatelé těšit při 2D skicování nebo výměně dat. Další novinkou jsou funkce modulu Nesting, které automaticky vytváří pravoúhlá pole libovolného dílu na obrazovce.
Povýšením na verzi Standard, uživatelé získají další funkčnost, jako vytváření řezů z 3D digitalizovaných dat a vytvoření obálkových ploch vhodných pro třísoé nebo čtyřosé obrábění. Z použitých operací uživatelé mohou používat hrubování Z kontur a 3D obrábění. Import modelů je možné provádět např. Přes IGES.
120408_alphacam82_th.jpgVerze Advanced rozšiřuje Standard o simulaci obráběcího stroje v úplnou vizualizací řezu s nástrojem, dílem a upínkami. Při kolizi se pak simulace automaticky zastaví. K dispozici je více jak 10 strategií obrábění, jako spirálové, paralelní, a další s možností vyhnutí nástroje indexací (tedy 3+2). S funkcí Constrain manager uživatelé dostávají plně parametrické jádro uvnitř Alphacamu. Díky změně několika parametrů mohou být vyráběny díly v různých rozměrových řadách a přepočítat NC dráhy. Ultimate disponuje navíc plně pětiosým souvislým obráběním, práci s objemovými modely. Alphacam načítá data ze známých objemových modelářů jako je Invertor, Catia, Pro/Engineer, SolidWorks a podobně, a také je samozřejmé schopen je obrábět.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit