Amper 2019
Pomáháme firmám růst
Google překladač: English Deutsch
Předplatné časopisu CAD

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Comfor podporuje nejnovější 3D technologie nVIDIA

Pondělí, 22 Prosinec 2008 12:55
P1060769-1_852.jpgZástupci společností COMFOR a nVIDIA představili na společné tiskové konferenci, která se uskutečnila ve čtvrtek 18. prosince 2008, nejnovější technologii nazvanou 3D Stereo pro 3D zobrazování, jejíž oficiální uvedení na trh je plánováno na 8. leden 2009. Technologie umožňuje plastické zobrazení dění na monitoru nebo na plátně při hraní počítačových her nebo při sledovaní filmů. K dispozici je ideální mít monitor nebo projektor s obnovovacím kmitočtem 120 Hz a výkonný počítač s grafickou kartou a s ovladači podporujícími 3D stereoskopii. Dojem prostoru je vytvářen pomocí zobrazování dvou obrázků na monitoru nebo plátně, které jsou pomocí polarizačních brýlí rozděleny do očí. Díky řízenému polarizačnímu efektu se střídavě zakrývají oči, které pak vidí jen patřičné obrazy, jejichž složením v mozku vznikne prostorový vjem.
Brýle, které jsou dodávány v balíčku (cena asi 199 USD) se silným USB infračerveným vysílačem, mají zabudovaný IR přijímač a akumulátor s výdrží 8 hodin provozu, dobíjený přes miniUSB konektor. Jsou kupodivu docela lehké a dobře sedí na hlavě.
Představení unikátního spojení počítačů COMFOR a nejnovějšího řešení značky nVIDIA proběhlo za účasti více než čtyř desítek novinářů v pražském café&music klubu Life. Zástupci COMFORu a nVIDIA pro ně kromě tiskové konference připravili live show, na které hraní her ve 3D zobrazení názorně prezentovali.


 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit