Amper 2019
CAD - online trafika
Google překladač: English Deutsch

E-ARCHITEKT.CZ: SEDM let poté...

Pátek, 23 Leden 2009 11:55
earch904.jpgVe čtvrtek 22. ledna 2009 se v prostorách ABF – Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství na Václavském náměstí 833/31 v Praze uskutečnil  křest nového loga internetového deníku e-architekt.cz na akci s prostým názvem …SEDM let poté… Kromě historie, současnosti a budoucnosti odborného internetového deníku, který ten den oslavil sedm let svého působení, započal e-architekt.cz novou epochu propagace architektury, věci veřejné, bezprostředně se dotýkající každého z nás. Slavnostní atmosféru doprovázela hudba jazzového kvinteta Mocca Malacco. Setkání vyvrcholo tombolou podpořenou dary stálých příznivců a partnerů. Vznik internetového deníku e-architekt.cz se datuje k 23. lednu 2002, kdy byla zaregistrována stejnojmenná doména.
Původní myšlenkou vzniku architektonického portálu byla snaha prezentovat výsledky architektonických soutěží, ale e-architekt.cz se v průběhu prvního roku své existence vyprofiloval jako architektonicky laděný zpravodajský portál, který si zakládal na denní aktualizaci. V nové éře chce e-architekt.cz nejen držet nasazenou zpravodajskou laťku, ale zavazuje se ji též pozvolna posouvat výš nejen formou denních aktualit, ale i formou informací o architektonických událostech pro úzký, vysoce odborný okruh zájemců a odborníků.
Využíváním širokých kontaktů u nás i v zahraničí bude pkračovat v úspěšném cyklu pořádání přednášek současných významných zahraničních architektů, inženýrů, designérů a výtvarných umělců, ale i působících teoretiků v dané oblasti. Snahou portálu e-architekt.cz bylo, je i nadále bude každodenně čtenáře informovat o aktuálním dění v oboru architektury s přesahem do dalších spřízněných oborů. Poskytovat, přibližovat a objasňovat pojmy i principy, se kterými tyto obory pracují. Kromě denního zpravodajství z oboru se bude e-architekt.cz i nadále podílet na organizování kulturních, společenských a vzdělávacích akcí, kterými chce dlouhodobě přispívat k rozvoji kvalitní architektury v České republice.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit