E LINKX
Google překladač: English Deutsch
SOLIDWORKS
Siemens

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Solid Edge a NX pro letoun Kodiak

Čtvrtek, 28 Duben 2005 09:31
KODIAK.jpgSpolečnost UGS oznámila, že společnost Quest Aircraft Company si zvolila její softwarová řešení Solid Edge a NX pro CAD/CAM projektování nového desetimístného turbovrtulového letounu Kodiak. Klíčem pro výběr byla vysoká míra interoperability mezi produkty UGS, podporovaná vynikajícími vlastnostmi pro modelování a integrovanými funkcemi pro projektování.

Quest Aircraft Company se pro tuto volbu rozhodla po důkladném testování. Firmu přesvědčily zejména vynikající funkce pro modelování, skicování, zpracování povrchů a správu dat, které jsou při vývoji letounu klíčové. Ve výbavě firmy Quest Aircraft tak software Solid Edge nahradil Solid Works a NX začal být používán namísto dřívějších řešení Catia a SURFCAM. „Společnost UGS nabízí komplexní portfolio integrovaných PLM aplikací s vysokou mírou interoperability. Vzhledem k tomu, že klienti chtějí jednat s jedním jediným partnerem, software vyvíjený UGS, zejména pak kombinace Solid Edge a NX, nahrazuje stále víc a víc konkurenčních řešení, jako jsou Pro/Engineer, Autodesk Inventor nebo SolidWorks.“

Společnost Quest Aircraft si zakoupila 16 licencí Solid Edge, šest licencí Insight Connect a pět licencí NX. Software Solid Edge bude používán pro modelování, včetně modelování povrchů, a NX bude plnit náročnější úkoly při modelování a zajišťovat plynulý přechod dat z vývoje do výroby. Insight Connect byl zvolen jako nástroj pro kontrolu komplexních modelů – díky kontrole kvality, montáže a dokumentů přinese uživateli výraznou úsporu nákladů. Společnost Quest Aircraft usiluje o to použít v moderním leteckém průmyslu těch nejnovějších technologií a nabídnout letouny, které bude možné používat v odlehlých, řídce osídlených oblastech, které jsou nedostupné pro velké letouny. Tyto menší letouny by však zároveň měly nabídnout značnou přepravní kapacitu – pro pasažéry i náklad. Mezi inovacemi nového modelu najdeme například zcela nový a originální model křídla a též speciální podvozek umožňující přistání na široké škále povrchů.

Společnost Quest Aircraft usiluje o to použít v moderním leteckém průmyslu těch nejnovějších technologií a nabídnout letouny, které bude možné používat v odlehlých, řídce osídlených oblastech, které jsou nedostupné pro velké letouny. Tyto menší letouny by však zároveň měly nabídnout značnou přepravní kapacitu – pro pasažéry i náklad. Mezi inovacemi nového modelu najdeme například zcela nový a originální model křídla a též speciální podvozek umožňující přistání na široké škále povrchů.

Více o společnosti Quest Aircraft Company zde.


 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit