E LINKX
Google překladač: English Deutsch
SOLIDWORKS
Siemens

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Silicon Graphics Prism Deskside

Čtvrtek, 26 Květen 2005 17:53
Prism DesksidePro potřeby uživatelů pracujících s velkými objemy dat rozšiřuje SGI rodinu vizualizačních systémů Silicon Graphics Prism™ o model Deskside. Tento model může být osazen až dvěma procesory Intel Itanium 2 a 24 GB operační paměti a dvěma plnohodnotnými grafickými kartami. Nový model spojuje nízkou cenu s výkonem řady Silicon Graphics Prism, čímž umožnuje uživateli překonat dosavadní omezení při vizualizaci obrovských objemů dat, jako jsou modely počasí nebo návrhy nových léků.

  • U Computer-aided engineering (CAE) zvyšuje produktivitu tím, že umožňuje zobrazit a analyzovat delší posloupnosti kroků v plně interaktivním prostrředí. Dvě grafické karty mohou být použity pro duální projekci ve stereo zobrazení.
  • Odborníkům zabývajícími se zkoumáním nalezišť ropy a zemního plynu (oil and gas research) nabízí analýzu seismických dat o velikosti až 20GB. Silicon Graphics Prism™ Deskside je ideální pro víceatributové úlohy, umožňuje rychlejší kvantitativní rozbor potenciálních ložisek a urychluje paměťově náročné úkoly (např. „core tracing“).
  • Při vědeckém výzkumu mohou vědci interaktivně studovat data jako molekuly, modely vesmíru nebo působení nových léků, vše vcelku,bez nutnosti dělení dat na menší části, čímž dochází k významné úspoře času.

Svou velikostí a příznivou cenou nabízi nový člen rodiny Silicon Graphics Prism dramatický nárůst výkonu potřebného pro náročné vizualizace. Uživatelé mohou rovněž využít obrazovou plochu o velikosti až 10 miliónů obrazových bodů, poskytovaných dvěma grafickými kartami ATI® FireGL se 4 plnohodnotnými grafickými kanály. Výkon dvou procesorů Intel® Itanium® 2 je dostatečný pro komplexní výpočty a tím může ulehčit výpočetnímu serveru.

www.sgi.com


 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit