Amper 2019
Pomáháme firmám růst
Google překladač: English Deutsch
Předplatné časopisu CAD

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

3D myši stojí u zrodu nových škodovek

Pátek, 10 Duben 2009 14:49

Společnost Škoda Auto získala od vstupu do koncernu Volkswagenu v roce 1991 hluboké technologické know-how a v celém procesu vývoje vozů jsou používány 3D myši od společnosti 3Dconnexion, které jsou významnou součástí inženýrských nástrojů společnosti. Devadesát procent celkové produkce firmy je exportováno, tím se Škoda Auto podílí 7,5 % na celkovém vývozu České republiky. Všechny vozy značky Škoda jsou vyvíjeny ve vlastním výzkumném a vývojovém centru v Mladé Boleslavi, které se pyšní použitím nejmodernějších technologií. V oblasti výzkumu a vývoje pracuje přibližně 2 200 uživatelů s 3D daty z 3D CADů a modelovacích aplikací, jako jsou CATIA, Pro/ENGINEER, ICEM Surf, Maya a RTT DeltaGen. První zkušenost s produkty 3Dconnexion se v konstrukci datuje do doby zhruba před 10 lety s ovladačem SpaceBall. V roce 2006 pak následovalo strategické vyhodnocení již používaných 3D ovladačů CadMan a SpaceBall za účelem posouzení přínosu jejich nahrazení nejnovější generací 3D myší SpacePilot, SpaceExplorer a SpaceNavigator.

V minulosti byly 3D myši objednávány jednotlivými útvary, ale na základě výsledků analýzy byl zaveden centrální nákup a padlo rozhodnutí nahradit 3D myši ve všech útvarech. Uživatelé si pochvalují větší komfort, který je důležitý při dlouhých konstrukčních sezeních. Mnoho nových konstruktérů, kteří přicházejí pracovat do vývojového centra, automaticky požaduje 3D myš od 3Dconnexion jako součást své CAD pracovní stanice, protože ji již používali buď v průběhu studia, nebo v předchozím zaměstnání. 3D myši pomáhají zefektivnit pracovní postupy a urychlit vývojový proces, funkční tlačítka 3D myši usnadňují přístup k funkcím CAD softwaru, čímž se šetří čas a peníze díky menšímu počtu kliknutí myši. Jsou tu i ergonomické výhody, jako je přirozenější a intuitivnější spolupráce s 3D obsahem. Výsledkem je pocit nižší fyzické zátěže a většího pohodlí konstruktérů.
V roce 2006 získala Škoda Auto celkové vítězství v soutěži PTC Awards za projekt manuální automobilové převodovky. Převodovka byla konstruována s pomocí aplikace Pro/ENGINEER a 3D myší 3Dconnexion a byla vybrána z více než 100 přihlášených projektů.


 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit