Amper 2019
Fresh-IT
Google překladač: English Deutsch
Předplatné časopisu CAD

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Canon uvádí čtyři velkoformátové novinky (nejen) pro CAD a GIS

Pondělí, 20 Duben 2009 18:31

Zejména uživatelům CAD a GIS systémů je určena nová generace velkoformátových tiskáren Canon, které se vyznačují přesným a rychlým tiskem. Jedná se o stroje Canon imagePROGRAF iPF650, iPF655 s šířkou 24" (A1), imagePROGRAF iPF750 a iPF755 z kategorie 36" (A0). Tiskárny iPF650 a iPF655 se vyznačují vysokou rychlostí – vytisknou stranu formátu A1 za 30 sekund. Modely iPF750 a iPF755 potisknou formát A0 za 48 sekund. Tiskárny disponují technologií Canon Hot Swap, která umožňuje výměnu inkoustových kazet za provozu, bez přerušení tisku, což zkracuje čas tisku a přispívá k redukci nákladů. Dalšími vlastnostmi jsou nezávislé odřezávání potištěného materiálu a gigabitové síťové připojení umožňující rychlou výměnu dat.

Nová zařízení vynikají vysokou přesností a kvalitou tisku se silou čáry od 0,02 mm a přesností tisku ±0,1 %. Reaktivní inkoustový systém se skládá ze čtyř „dye based“ a matného černého inkoustu na bázi pigmentu. Významná změna nastala použitím nového Magenta inkoustu, jehož výsledkem je širší barevný prostor v oblasti červených barev.
Výrobce implementoval softwarový nástroj Canon eMaintenance (používaný i u jiných profesionálních produktů Canon), který sleduje provoz tiskárny, její výkon, životnost jednotlivých dílů a nutnost případné objednávky spotřebního materiálu.
Významnou inovaci představuje „Accounting tool“, nástroj pro přesnou kontrolu provozních nákladů. S pomocí tohoto nástroje je možné u zařízení vybavených pevným diskem sledovat detailně náklady na posledních 10 000 úloh (pro tiskárny bez HDD posledních 500 výtisků). Samozřejmostí je možnost přesného výpočtu ceny v libovolné měně s možností nastavení přesné ceny spotřebního materiálu.
Canon u nových velkoformátových tiskáren zdokonalil ovládací panely, které jsou velmi intuitivní a umožňují snadnou správu médií, nastavování funkcí, či detekci zbývající doby tisku pro každý výstup. Součástí nového designu je jednoduchý koš na výtisky umožňující zcela automatické stohování více než 20 stran o velikosti A1 nebo A0.
Tiskárny jsou vybaveny vestavěným 80 GB pevným diskem (iPF655 a iPF755) a ekonomickým módem, který šetří náklady spojené s tiskem. Jsou kompatibilní s jazykem HP-GL/2 včetně nastavení barevných palet a snadno se integrují do stávajících systémů a softwarů používaných v CAD prostředí.
Nové stroje imagePROGRAF iPF750 a iPF755 budou na evropském trhu k dispozici od 1. května 2009, tiskárny iPF650 a iPF655 o měsíc později.

 


 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit