SolidVision
3DConnexion
Google překladač: English Deutsch
Dytron
Siemens - Virtuální linka

StreamTech.tv

streamtech tv-logo
ORBIT

PTC software v Rossignol Schuss

Pondělí, 04 Květen 2009 13:26

Pokud jste pozornými čtenáři časopisu CAD, asi vás nepřekvapí skutečnost, že společnost Rossignol, výrobce lyží pro všechny disciplíny, snowboardů, bot a lyžařského vybavení, si vybrala řešení Pro/ENGINEER, jeho kinematický modul MDX a dynamický modul MDO pro návrh a konstrukci svých výrobků. Vždyť už jsme psali o české firmě Sporten, která používá Pro/ENGINEERa pro navrhování svých modelů a konstrukci forem lyží. Konstrukční oddělení v Rossignolu jde dál a využívá také Pro/INTRALINK pro podporu spolupráce a komunikace mezi týmy. Zavedení PTC řešení a školení techniků a konstruktérů Rossignol poskytla společnost 4CAD France, přední distributor a integrátor PTC řešení ve Francii.

Horský terén studují technici a konstruktéři již sto let, aby mohli vyvíjet výrobky a vybavení Rossignol pro lyžaře v co nejlepší kvalitě. Týmy Rossignol vyvíjí lyže a vázání pro alpské lyžování a vázání pro snowboardy pod značkou Rossignol a Dynastar v oblasti Moirans (jih francouzských Alp) a Sallanches (sever francouzských Alp). Lyžařské boty Rossignol jsou vyráběny v italských Alpách. Tradice značky Rossignol vyžaduje špičkovou kvalitu výrobků. Nejdůležitější pro lyže a snowboardy je vázání; na jeho kvalitě a odolnosti závisí bezpečnost lyžaře. Pro techniky a konstruktéry vývojového oddělení je velmi důležitá schopnost Pro/ENGINEER Wildfire umožňující pracovat na návrhu mechanismů komplikovaného vázání s využitím simulačních funkcí, které zkracují čas zahájení výroby prototypu. Kinematický modul MDX umožňuje vizualizaci reakce v mechanismu během pohybu, zatímco dynamický simulační modul MDO umožňuje simulaci funkcí jako je odpružení, analýzu napětí a sil v různých částech vázání.
PTC řešení si v Rossinolu pochvalují. Je podle nich citlivé a uživatelsky přívětivé, umožnilo vylepšení kvality výrobků a zároveň zkrátilo dobu vývoje a odstraňování chyb. Dříve trvala doba od návrhu do výroby prototypu dva měsíce. Nyní je prototyp hotový za méně než tři týdny a ve vyšší kvalitě. Navíc analýzy a simulace s využitím CAD značně snižují počet potřebných prototypů.


 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit