SolidVision
3DConnexion
Google překladač: English Deutsch

Soutěž uživatelů softwarů Nemetschek má vítěze

Středa, 06 Květen 2009 18:59

Společnost Nemetschek AG vyhlásila vítěze Nemetschek Engineering Soutěže uživatelů za rok 2009. Šestý ročník zaznamenal větší mezinárodní účast než ročníky předchozí a zatím nejširší záběr. Soutěž byla otevřená všem uživatelům softwarů pod značkou Nemetschek, to znamená Scia Engineer, Allplan Engineering, Allplan Precast, Frilo statics a Glaser - isb cad -. Poté, co byla soutěž otevřena všem uživatelům Nemetschek Engineering Group, rozšířil se počet kategorií na sedm. Pro CAE: „Konstrukční prvky“, „Obytné a kancelářské budovy”, „Inženýrské objekty”, „Průmyslové objekty a výrobní podniky” a konečně „Zvláštní projekty” Pro CAD následující dvě kategorie: „Pozemní stavby” a „Inženýrské a speciální objekty”. Celkem 122 přijatých projektů bylo přihlášeno z šestnácti zemí světa (celé Evropy, Jižní Koreje a Středního východu). Mezinárodní porota, jež byla složena ze zástupců akademické obce a představitelů z oboru, byla ohromena vysokou kvalitou, rozmanitostí a invencí všech projektů, jež byly hodnoceny podle originality, stupně složitosti, technické náročnosti a správného aplikování použitého softwaru. Nás může potěšit, že ve třetí kategorii zvítězil český zástupce – společnost Mott MacDonald s projektem mostu přes Vltavu v Praze-Troji.

Vítězi jsou:
Kat. 1: CSM nv (BE) s „Vörösmarty Tér 1 Multifunctional Building” v Budapešti (HU)
Kat. 2: Ney & Partners (BE) s „Office Building Facelift Umicore” in Hobokenu (BE)
Kat. 3: Mott MacDonald (CZ) s „Bridge over Vltava River” v Praze-Troji (CZ)
Kat. 4: Iv-Consult (NL) s „Hard-coal Power Station” v Karlsruhe, Rheinhafen (DE)
Kat. 5: BG Ingénieurs Conseils (CH) s „Shells of the Rolex Learning Centre” v Lausanne (CH)
Kat. 6: Vahanen Consulting Engineers (FI) s „Helsinki Music Hall” v Helsinkách (FI)
Kat. 7: Tauw (NL) s „Extension and Renovation of Katwijk pumping station” (NL)

Zvláštní cena poroty byla udělena společnosti BESIX (SAE) za projekt „The Tornado Building” ve městě Dauhá, metropoli Kataru.

Všech 122 zúčastněných projektů bude představeno v barevné publikaci o téměř 300 stranách, v níž budou do detailu objasněny nastalé technické výzvy a to, jak se je s pomocí softwaru Nemetschek Engineering Group podařilo vyřešit. Tato publikace představuje pro všechny zúčastněné společnosti možnost předvést svůj know-how a profesionální řešení ostatním. Ve výrobě je nyní 13 tisíc výtisků této knihy určených k volné distribuci.


 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit