Amper 2019
CAD - online trafika
Google překladač: English Deutsch

Nová studentská ideová architektonická soutěž

Středa, 15 Červen 2005 17:08
Místo pro novou budovuSpolečnost Nemetschek ve spolupráci s archiweb.cz, s městem Brnem a dalšími partnery vyhlásila studentskou ideovou architektonickou soutěž pro studenty středních a vysokých škol stavebního zaměření. Předmětem soutěže je architektonický návrh městského domu situovaného na lukrativní nárožní parcele na křižovatce ulic Nové Sady a Hybešova v Brně. Studenti se mohou do soutěže přihlásit do 30. září 2005, termín pro odevzdání soutěžních návrhů je 15. leden 2006 a slavnostní vyhlášení vítězů soutěže proběhne 30. ledna 2006. Podmínkou soutěže je zpracování návrhu s využitím AEC/CAD systému Allplan.

Záměrem společnosti Nemetschek a dalších partnerů soutěže je podpořit a motivovat studenty architektury a stavebních oborů přípravou zajímavého zadání pro jejich školní práce a zároveň získat nabídku neotřelých řešení na využití lukrativní městské parcely v těsné blízkosti centra Brna. Současně bude tímto způsobem možno prezentovat možnosti AEC/CAD systému Allplan.

Úkolem soutěžících je jednak definovat funkční obsah domu a poměrné zastoupení jednotlivých funkcí, a zároveň najít adekvátní architektonický výraz městského domu na začátku 21. století. Uměřenost místu, pochopení genia loci, soudobý architektonický výraz a provozní uspořádání domu budou důležitými kritérii pro vyhodnocení soutěže. Soutěžní návrhy bude posuzovat odborná porota složená se zástupců vyhlašovatele, partnerů soutěže a předních brněnských architektů. Vítězné návrhy budou prezentovány na výstavě uspořádané po ukončení celé soutěže.

Informace o studentské architektonické soutěži „Městský dům | City House“ najdete také na www.nemetschek.cz.


 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit