Control
Google překladač: English Deutsch
Bentley
Karat

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Mio uvede na český trh nové produkty

Pondělí, 29 Červen 2009 21:23

Společnost Mio uvádí na český trh nové modely autonavigací – S505, S555 a M400. Řada S přichází na trh se zásadní novinkou v podobě dlouho očekávaného navigačního softwaru Mio Spirit. Ten uživatelům přinese kromě intuitivního ovládání i řadu nových funkcí usnadňujících jak samotnou navigaci, tak i orientaci v cílovém místě a vyhledávání bodů zájmu (POI) v okolí. Řada M, kterou prozatím zastupuje model M400 ve dvou verzích podle obsahu mapových podkladů, staví na osvědčeném softwaru MioMap ve verzi 2009 a přidává několik nových funkcí, to vše v novém slušivém designu.

Ultratenkému designovému tělu navigací řady S vévodí širokoúhlá dotyková obrazovka o úhlopříčce 4,7”, což znamená o 20% větší zobrazovací plochu v porovnání s 4,3“ obrazovkou, navíc při srovnatelných vnějších rozměrech. Pro ovládání kromě obrazovky slouží i tlačítko pro rychlý návrat do hlavního menu, díky němuž se uživatel kdykoliv jednoduše dostane k základní nabídce. Nově navržené zobrazení TruMap nabídne jasné a přehledné mapy, které již nejsou zakryty dalšími informacemi, a přehled o své poloze a okolí tak uživatel získá na první pohled. Při odbočování či na sjezdu z dálnice pak ocení detailní navádění pro řazení v jízdních pruzích. Snížit náklady na pohonné hmoty zase pomůže nová možnost výpočtu ekonomické trasy, která bere v úvahu průjezd světelnými křižovatkami a zatáčkami, a omezí tak počet zbytečných zastavení, brzdění a rozjezdů. Oba modely také obsahují přijímač dopravních informací RDS – TMC s vestavěnou anténou bez nutnosti instalace dalších antén na čelní sklo automobilu.

 

Nalezení určitého bodu zájmu (POI) je v Mio Spirit také jednoduché, ať už prostřednictvím vyhledávání podle klíčových slov, nebo prostřednictvím inovativního Explore Mode. Ten nabízí nový způsob prozkoumávaní okolí při prohlížení map, kdy se najednou zobrazí všechny blízké body zájmu. Prostě stačí kliknout na jakékoliv místo na mapě, kolem něj se přehledně zobrazí body zájmu a uživatel tak jednoduše na první pohled najde co hledá. Bližší informace mu pak může podat integrovaný cestovní průvodce obsahující základní informace o historii, otevíracích dobách či kontaktech u bodů zájmu v hlavních městech Evropy včetně Prahy.

 

Model S555 dále nabízí několik nadstandardních funkcí jako je zobrazení významných budov v trojrozměrné grafice pro snadnější orientaci, Bluetooth bezdrátovou technologii pro hands-free a datové hovory, MP3 přehrávač a FM vysílač, který umožní přehrávání oblíbených písniček prostřednictvím audio systému v autě. Po připojení na internet mohou tyto modely vyhledávat POI také přímo prostřednictvím služby Google, která je značným rozšířením pro předinstalovanou databázi POI.

 

Nově uvedené modely řady S v sobě ukrývají mapové podklady 44 evropských zemí ve verzi 2009.02. Mio navíc již od loňského uvedení řady Moov garantuje ke každé nové navigaci bezplatné aktualizace map po dobu jednoho roku od její aktivace. Zároveň bude možné ke všem novým zařízením zakoupit výhodné pojištění proti krádeži nebo zničení. O tuto možnost nebudou připraveni ani stávající majitelé, kteří si budou moci ke svým navigacím pojištění dokoupit.

 

Mio Moov M400 je dalším z modelů úspěšné řady Moov. Nový elegantní design, 4,3“ dotyková obrazovka a osvědčený navigační software MioMap ve verzi 2009 jsou hlavními charakteristikami této navigace pro každou cestu. M400 navíc přináší navádění pro řazení v jízdních pruzích a již zavedenou navigaci podle fotografií s připojenými GPS informacemi – NavPix..

 

Navigace bude na českém trhu dostupná od druhé poloviny července ve dvou verzích lišících se obsahem mapových podkladů. Verze M400e nabídne 7 zemí střední Evropy, - Česká republika, Slovensko, Polsko, Maďarsko, Německo, Rakousko a Švýcarsko zatímco verze M400u bude obsahovat mapy celé Evropy, tedy 44 zemí.

 

Plánování trasy, její vyhodnocení, aktualizace mapových podkladů, aktualizace databáze radarů, zálohování zařízení, správa oblíbených položek, NavPix souborů, multimediálních souborů, to vše bude nyní ještě jednodušší díky nové verzi softwaru pro PC – MioMore Desktop 2, který také skýtá nové možnosti spolupráce s Google Maps pro ještě efektivnější plánování na velkém monitoru z pohodlí domova.


 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit