Amper 2019
Fresh-IT
Google překladač: English Deutsch
Předplatné časopisu CAD

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

CGTEch uvádí Vericut 7

Úterý, 08 Září 2009 10:15

Tags: CAM | CNC | Obrábění | Software

vericut_7_937.jpgAmerický vývojář software pro verifikaci, simulaci a optimalizaci NC obrábění společnost CGTech uvedla na trh novou verzi Vericut 7. První věc se, kterou se uživatelé setkají, je přepracované uživatelské rozhraní. Dále vylepšuje i oblast pohybů a rozhraní do CAM systémů. V uživatelském rozhraní dochází ke sjednocení panelů, které byly v předchozích verzích v několika stylech. Mnoho dříve samostatných panelů je integrováno do stromu projektu. Tím se mnohá nastavení stávají přehlednější a intuitivnější. Strom komponentů je sjednocen se stromem projektu, ale je ve standardním nastavení skryt. Změnou nastavení je možné zobrazit tuto část stromu.
Zcela přepracováno je zpracování pohybů, kdy výpočet je mnohem rychlejší a efektivnější v simulacích. Navíc kolizní tolerance a zobrazení pohybů jsou zcela nezávislé. Pokud je například nastaveno zastavení na rozsahu osy (koncovém spínači), simulace pokračuje dále s osou zafixovanou na místě a dráha přesahující tento rozsah je zobrazena červenou „kolizní” barvou. Pětioký NC blok je nyní reprezentován jedním pohybem, což vede k větší efektivitě.

Dochází také ke změnám v ovládání Vericut. Nově lze verifikaci zastavit i uprostřed NC bloku, což je indikováno žlutou barvou kontrolky. Zastavení na konci NC bloku je signalizováno zeleně. Rozšířily s také možnosti krokování simulace na několik úrovní. Rozšířena je funkcionalita simulací vrtacích operací, kdy volba „bez pohybu“ odebere materiál z obrobku, zaznamená celý cyklus, ale nezobrazí jej v animaci.
Jak je výše uvedeno, mnoho nastavení se přeneslo do stromu projektů. Nově se zde objevuje větev detekce kolizí, což sjednocuje nastavení a omezuje možnosti duplikace kolizních kontrol. U detekce kolizí se komponenta zobrazí červeně již při prvním kontaktu, narozdíl od předchozího vykonání úplného pohybu.
V integraci s CAM systémy Vericut 7 čte soubory pártů NX přímo, pokud je instalace NX na stejném počítači. Tyto díly jsou načteny přímo nebo přes rozhraní NX – Vericut. Výrazně byly rozšířeny možnosti rozhraní catia V5 – Vericut, kde je mnoho nových voleb a nastavení.
Toto je jen krátký výčet novinek a vylepšení, které Vericut 7 obsahuje.

Mohlo by vás zajímat:
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit