POINT.X (2018-19)
Google překladač: English Deutsch
Bentley
Tiskárna Brno (CCB)

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Podzim ve znamení SolidWorks 2010

Čtvrtek, 24 Září 2009 10:16

Tags: 3D CAD | Software | SolidWorks

sw2010_939.jpgNa astronomický první podzimní den načasovala společnost DS SolidWorks uvedení produktů SolidWorks 2010, jejichž dostupnost je oznámena na říjen u všech autorizovaných prodejců SolidWorks na světě. Nová řada optimalizuje zásadní funkce návrhů produktů s pomocí technologií CAD, simulací, správy dat, dokumentace a zhodnocení vlivu na životní prostředí. Nástroje nové řady přinášejí vyšší výkon a nové funkce, neboť je známo, že vývojáři DS SolidWorks každoročně implementují stovky nových vylepšení vyžadovaných uživateli jejich produktů.
SolidWorks Premium CAD vylepšuje produktivitu návrhářů a inženýrů pomocí velkého množství nových funkcí. Patentované rychlé kótování například zobrazuje alternativní umístění nových kót a umožňuje přeuspořádání existujících kót tak, aby byl dostatek prostoru pro nový výběr.Publikátor konfigurace umožňuje uživatelům snadnou publikaci rozhraní konfigurace do služby 3D ContentCentral, což je webové centrum pro 3D součásti, sestavy a další obsah, která umožňuje snadný výběr alternativ modelu. Také nové patentované ovládání pomocí pohybů myši umožňuje provádění mnoha funkcí pouhým pohybem ruky. SolidWorks 2010 rovněž nabízí rozšířené metody tvorby referenčních rovin, funkce modelování plechových součástí, nové možnosti tvorby svarů. funkce zrcadlení komponent a nástroje pro přímé úpravy. Funkce PhotoView 360 usnadňuje nováčkům renderování fotorealistických obrázků v profesionální kvalitě.
SolidWorks Simulation Premium nabízí pracovním týmům nástroje pro snadné ověřování rozhodnutí prováděných v návrhu a detekci skrytých problémů ještě předtím, než by mohly ovlivnit výrobu. K dispozici jsou zcela nové funkce jako například simulace pohybu podle událostí, která realisticky simuluje fungování strojů, nebo snímače přiblížení a automatické stanovení rozměrů lemových svarů. Aktualizovaný poradce simulace (součást softwaru SimulationXpress v systému SolidWorks) provádí nové uživatele simulacemi a zkracuje tak křivku učení a snižuje výskyt chyb.

SolidWorks Enterprise PDM obsahuje nové funkce pro přípravu modelů a výkresů k distribuci, které zvyšují produktivitu práce. Nová funkce převodu, publikace, tisku a vykreslování například automaticky převádí stovky výrobních výkresů do neutrálních formátů pro účely citací, spolupráce, dávkového tisku a sdílení s jinými systémy. Spolupráce je zefektivněna díky jediné centralizované knihovně SolidWorks Toolbox a uvádí množství nových nástrojů pro rychlou implementaci s rychlejší návratností investic.

3DVIA Composer automaticky vytváří dokumentace k produktům a aktualizuje je při každé změně návrhu. Pomáhá rychle vytvářet příručky, katalogy, brožury, montážní návody, výuková videa a další. 3DVIA Composer 2010 dále zkracuje čas nutný k tvorbě dokumentace využitím konfigurací a rozložených pohledů softwaru SolidWorks, a využívá tak inteligentní data návrhu. Zahrnuje novou funkci automatické tvorby čar rozložení u většího množství rozložených pohledů. Uživatelé také mohou vytvářet bohatší a podrobnější dokumentace pomocí detailních pohledů v měřítku, rozpisek ve 3D, funkce vrhání stínů a fotorealistických objektů na pozadí.

sw2010sustainability939.jpgPoprvé se objevuje software SolidWorks Sustainability, který přináší koncepci trvale udržitelných a spolehlivých návrhů při používání systému SolidWorks. Pomáhá uživatelům určovat emice uhlíku (carbon footprint), spotřebu energie a znečištění vody i ovzduší ve vztahu k získávání surovin, výrobě, použití a likvidaci produktů. Nástroj pro vizualizaci sestavy zobrazuje součásti v různých barvách podle jejich vlivu na životní prostředí. Podpora konfigurace v softwaru umožňuje uživatelům srovnávat větší množství iterací návrhů z hlediska vlivu na životní prostředí.
Nástroj SolidWorks SustainabilityXpress je obsažen v systému SolidWorks a umožňuje uživatelům okamžitě určit dopad libovolné součásti na životní prostředí. Produkty SolidWorks Sustainability obsahují panel vlivu na životní prostředí, upravitelné výpisy a nástroj pro hledání alternativních materiálů, umožňující snadné porovnání a okamžité zlepšení environmentálních vlastností součásti.
Produkty SolidWorks Sustainability a SolidWorks SustainabilityXpress čerpají z odborných znalostí, výzkumu, vývoje a dat (sbíraných už 20 let) německé partnerské společnosti PE INTERNATIONAL, která je největším a nejstarším expertem na ekologické otázky na světě, a její americké divize PE Americas. Oba nové produkty nabízejí konstruktérům pracujícím se SolidWorks dosahovat u jejich návrhů příznivějšího vlivu na životní prostředí.

Systém SolidWorks 2010 nabízí plně asociativní integraci se všemi produkty společnosti DS SolidWorks v rámci jednoho okna včetně SolidWorks Simulation, SolidWorks Enterprise PDM, 3DVIA Composer a SolidWorks Sustainability. Integrace znamená možnost využití stejného 3D modelu ve všech operacích, kterými produkt při prochází. Systém SolidWorks nabízí v průběhu celého procesu intuitivní uživatelské prostředí a smysluplné výsledky.

Chcete-li bližší informace o cenách, kontaktujte nejbližšího autorizovaného prodejce SolidWorks. Pokud chcete najít prodejce ve svém regionu, navštivte webové stránky www.solidworks.com/locateVAR/. Další informace o řadě produktů SolidWorks 2010, včetně videoukázek, naleznete zde nebo u prodejců SolidWorks.

Mohlo by vás zajímat:
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit