Control
Google překladač: English Deutsch
Bentley
Tiskárna Brno (CCB)

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Novinky v softwaru Pictures by PC

Středa, 11 Listopad 2009 12:28

Tags: Formy | Schott | Software | Strojírenství

schott946s.jpgNěmecká společnost Schott System, mimochodem asi poslední softwarový CAD vývojář, který ještě byl v posledních letech vidět na CeBITu, nabídla pomoc firmám zabývajícím se návrhem a výrobou forem. Pomocí je zmrazení cen vlastních produktů na 12 let. Přitom ovšem vývoj softwaru pokračuje a zrovna nyní byla oznámena řada nových funkcí v poslední 3.4 verzi CAD/CAM softwaru Pictures by PC. Podle zakladatele a majitele firmy Hanse-Joachima Schotta je cílem společnosti umožnit zákazníkům investovat do nejnovější CAD/CAM technologie pro každý jednotlivý CNC strojní nástroj, při udržení jak pořizovacích i provozních nákladů na naprostém minimu. V praxi to znamená, že kompletní balík softwarových nástrojů pro design a obrábění forem se dá pořídit v ceně pod 10 000 EUR.
Schott Systems zachovává svou 25 let starou politiku nevybírat peníze za roční údržbu. Místo toho nabízí bezplatnou doživotní podporu produktu a na zákaznících nechává volbu, zda si zakoupí rozsáhlé modernizace.
V posledním vydání Pictures by PC se vývojáři v Schott Systemu soustředili na zjednodušení konstrukce a strojního zpracování forem. Tento proces začíná s rychlým a „čistým” importem zákaznických modelů, kde Schott System vylepšil vlastnosti importu dat zahrnutím nejnovější verze STEP a IGES 3D Solid formátů. I u klientů s množstvím nekvalitních dat bylo dosaženo značného zlepšení oprav pomocí zcela nové řady pokročilých funkcí pro povrchové úpravy a vyspělejší sady „Healing” (léčení). Rovněž byly zlepšeny stávající 'Tribrid' smíšené modelovací techniky tak, aby pomohly zákazníkům pracovat se síťovými modely STL, což umožňuje konstruovat jádra a dutiny forem ze směsi síťových, objemových a plošných modelů. To je spojeno s novou sadou síťové analýzy a opravných a manipulačních nástrojů.
V Pictures by PC 3.4 je také vidět řada vylepšení pro urychlení obrábění forem. Předně, software nyní využívá vícejádrové zpracování, takže uživatelé dostávají okamžité zlepšení v času výpočtu dráhy nástroje v rozmezí 30-50 % na dvoujádrových PC a 40-60 % na čtyřjádrových verzích počítačů, s dalšími přínosy dosažitelnými pomocí nejnovější 64bitové verze softwaru. Společnost navíc déle posílila modul „Freeform Feature Recognition” pomáhající při automatickém výběru komplexu vlastností volných forem do stroje, například u zužujících se stěn a volných zkosení.

Mohlo by vás zajímat:
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit