Inzerce
Google překladač: English Deutsch
Data&AI Forum 2020
IT Systems - předplatné

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Pracovní stanice s dual core

Pátek, 08 Červenec 2005 14:46
Integra 7100Společnost AT Computers oznámila uvedení nové pracovní stanice COMFOR Integra 7100 na český a slovenský trh, dostupný v celé specializované prodejní síti COMFOR. Jedná se o výkonný počítač, vybavený nejnovějším procesorem Intel se dvěma jádry a umožňující konfigurovat sestavu dle přání zákazníka.

Použitý procesor obsahuje dvě jádra umístěná na jednom křemíku, což znamená, že v jednom boxu jsou umístěny dva procesory, které lze současně vložit do jedné patice. Velikost jádra je tedy přibližně dvojnásobná, oba procesory pracují na stejné frekvenci a při práci mohou spolupracovat. Pracovní stanici s dvoujádrovým procesorem pak využijete zejména při práci s aplikacemi, které jsou přizpůsobeny pro práci s víceprocesorovými systémy - u nich se pak dočkáte výrazného nárůstu výkonu. K takovým aplikacím paří například grafické a animační programy, programy pro práci s videem apod. Příkladem mohou být programy 3DStudio Max, Cinema 4D nebo Windows Media Encoder. Vícejádrový procesor je dobře využitelný zejména v případech, kdy pracuje více aplikací najednou, což je dnes častým jevem. S běžnými aplikacemi totiž často na pozadí běží programy jako jsou antiviry, firewally, antispywery či ICQ.

V základní konfiguraci ohlášená sestava obsahuje výkonnou základní desku Asus P5WD2 Premium (s čipovou sadou Intel 955X) osazenou procesorem Intel Pentium D820 (2,8 GHz, 2x 1MB L2 cache, 800 MHz) do patice LGA 775, operační paměť o velikosti 512 MB s možností rozšíření až na 8 GB, rychlý pevný disk SATA s kapacitou 120 GB, FDD a CD-RW mechaniku, klávesnici, myš a výkonnou grafickou kartu Asus Extreme N6600TD (128 MB DDR, PCI-e, DVI, TV-out). Bohatá výbava nejrůznějšími porty a konektory je samozřejmostí. Součástí standardní konfigurace je i operační systém MS Windows XP Professional CZ, který umí využít výhod dvoujádrových systémů.

Další informace o počítačích společnosti AT Computers najdete na: www.atcomp.cz.


 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit