Altair - konference
Google překladač: English Deutsch

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

GMD pomáhá zkrátit vývojový čas a urychlit inovaci

Pátek, 22 Červenec 2005 11:31
IBM a Dassault Systèmes uvedly nové PLM (Product Lifecycle Management) řešení, vyvinuté pro odvětví průmyslových výrobků, které umožní podnikům zvýšit produktivitu a urychlit inovaci nových výrobků tím, že ulehčí sdílení dat a znalostí od jednoho projektu k druhému tak, že je adaptuje na nové zadání. Nové konstrukční návrhy z odvětví průmyslových výrobků často využívají až 70-80% údajů a zkušeností z předcházejících projektů. S řešením Generative Mechanical Design (GMD) podniky dokáží zkrátit čas vývoje až o 50% a čas výroby a montáže hotových výrobků až o 60%.

GMD je praxí ověřené řešení pro odvětví průmyslových výrobků, vyvinuté společností Dassault Systèmes, které umožní výrobcům zvýšit produktivitu a zisk a zabezpečit návratnost investic. Využitím řešení GMD výrobci dosáhnou urychlení celého procesu vývoje a podporu inovace svých výrobků tím, že toto řešení:

  • zaznamenává a opětovně využije vývojové znalosti,
  • zautomatizuje opakující se a zdlouhavé konstrukční úlohy, 
  • vytvoří pravidla konstrukčního navrhování využitím standardizovaných částí,
  • rozšíří vývojovou spolupráci mezi návrhem, simulací a výrobou.

GMD je klíčovou složkou řešení IBM a Dassault Systèmes, které se dodává jako cenově atraktivní PLM řešení pro střední a velké podniky. Skládá se z konstrukčních a znalostních aplikací CATIA V5, z aplikace SMARTEAM zabezpečující efektivní spolupráci a bezpečný přístup k datům výrobku a z modulů Generative Design Practices (GDP) Compagnion určených pro praktickou výuku. GDP Companion obsahuje také výukové podklady a vzorové příklady, které se dají využít při školení a aplikování odborných zkušeností za účelem úspěšné implementace této nové metodiky navrhování.

Sanyo Machine Works, LTD. – přední celosvětový dodavatel průmyslových automatizačních systémů, je jedním z prvních uživatelů řešení GMD. V roku 2002 spustili v tomto podniku projekt pod názvem ”Sanyo Machine Digital Innovation, Initiative, Integration”. Přínosem tohoto projektu bylo podstatné zvýšení produktivity výroby způsobené celkovým zkrácením vývojového času až o 50%, 25% snížení počtu součástek, 40% snížení výskytu chyb při finální montáži a 60% zkrácení času při dodání hotových výrobků.