Amper 2019
Fresh-IT
Google překladač: English Deutsch
Předplatné časopisu CAD

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Končí éra Windows XP

Pondělí, 14 Červen 2010 14:38

c32viiisilver1024.jpgMicrosoft ukončí podporu Windows XP Service Pack 2 a Windows 2000 Professional. Dne 22. října 2010 pak skončí dostupnost mininotebooků s předinstalovanými Windows XP. Ukončení podpory a prodeje souvisí s životním cyklem operačního systému Windows, který trvá v průměru 10 let. Microsoft doporučuje přejít na nejnovější systém Windows 7, který uživatele lépe chrání před možnými bezpečnostními hrozbami a umožňuje efektivnější práci s počítačem.

„Uvědomujeme si, že operační systém Windows XP získal značnou oblibu po celém světě. Chceme však uživatelům nabídnout produkt, který lépe odpovídá požadavkům moderních technologií. Windows 7 jsou nyní v České republice využívány již na více než desetině počítačů a předpokládáme, že počet jejich uživatelů může rychle předčít uživatele Windows XP,” říká Lukáš Křovák, produktový manažer divize Windows Client společnosti Microsoft.
Podrobné informace o podpoře jednotlivých verzí Windows a aktualizací Service Pack jsou k dispozici na této adrese.

Jak se s tím vypořádají třeba výrobci obráběcích strojů, na jejichž displejích řídicích panelů se setkáváme ještě dnes s Windows 2000, to uvidíme.


 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit