Amper 2019
Google překladač: English Deutsch

"Byty U Trojice" s Revitem

Pondělí, 22 Srpen 2005 13:07
Byty U TrojiceČeskobudějovická developerská společnost Ability Plus, ve spolupráci s projekční firmou AGP NOVA používající CAD/BIM aplikaci Autodesk Revit, realizuje zajímavý projekt bytové výstavby.

Komplex "Byty U Trojice" v Č.Budějovicích představuje uzavřený bytový areál v blízkosti centra města, se třemi sekcemi bytových domů (A,B,C) s celkem 114 byty o ploše od 31 m2 až po 130 m2. Projektová dokumentace vznikala od počátku v CAD aplikaci Autodesk Revit.

 Jeden z projektantů komplexu, Ivan Korch, říká: "V průběhu projektu došlo k mnoha zásadním změnám, mj. ke změně konstrukčního systému a podstatné změně dispozice bytového domu B. Několik let jsem pracoval v AutoCADu a vím, že bez Revitu bych tyto neustálé změny nedokázal včas a pokud možno bez chyby zapracovávat do jednotlivých výkresů. V Revitu se soustředím pouze na konkrétní změnu a její zobrazení v celé dokumentaci mohu nechat na Revitu. Vím, že se změna všude promítne. Budovy jsou tak složité, že jenom díky tvorbě ve 3D jsem byl schopen vyřešit a dotvořit všechny nejasnosti v konstrukci, v základech, ve střeše, terasách, balkonech apod. Mnohé prvky vycházející z 2D studie se tím ukázaly jako nerealizovatelné a musel jsem je v prováděcí dokumentaci změnit - včas se tak zamezilo budoucím problémům při stavbě."

Zástupkyně developerské firmy, Ing. Silvie Šťovíčková, dodává: "Prodeji bytů výrazně pomáhají i vizualizace bytů, něco co laikovi pomůže vytvořit si představu o jeho budoucím bydlení - a ty nám Autodesk Revit dává ve velmi dobré kvalitě." V současné době probíhá výstavba bytového komplexu U trojice. Nové byty své majitele přivítají na jaře 2006.

Další informace: www.bytyutrojice.cz www.agpnova.cz www.aac-solutions.cz/revit

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit