průmysl, výroba, sklady…
POINT.X (2019-20)
Pomáháme firmám růst
Google překladač: English Deutsch

TomTom GO 1000 a GO 1005 v českých obchodech

Úterý, 07 Prosinec 2010 12:21

Tags: GIS | GPS | Hardware

TTGO1000_1049TomTom oznámil, že nová generace automobilových navigací nejvyšší řady GO 1000 a GO 1005 již dorazila do českých obchodů. Mezi hlavní novinky se řadí rychlý výpočet tras a inteligentní displej.GO 1000 je vůbec první produktová řada TomTom vybavená kapacitním dotykovým displejem. To znamená, že řidiči mohou tlakem prstu zoomovat nebo procházet jednotlivá menu. Displej reaguje inteligentně a citlivě i na ten nejslabší dotyk. Vylepšeno bylo i samotné uživatelské rozhraní, které je nyní více interaktivní. Pro opravdu dobrý přehled o trase a zároveň ještě snazší používání je verze GO 1005 navíc vybavena extra velkou dotykovou obrazovkou s úhlopříčkou 13 cm (5“).

„Nová řada GO 1000 je budoucností automobilové navigace,“ říká Robert Červenák, zástupce společnosti TomTom pro český a slovenský trh. „Díky uživatelsky přívětivější obrazovce, elegantnímu magnetickému držáku, rychlému výpočtu tras a bohatším mapám se řidiči dostanou do cíle ještě dříve, bezpečněji a inteligentněji než v minulosti.“

Řada GO 1000 dále obsahuje nově navržený magnetický držák Easy Click, který velmi usnadňuje vložení a vyjmutí přístroje. Stačí jen lehce zasunout navigaci do držáku a ta si sama najde své správné místo, takže uživatelé mohou vyrazit na cestu bez zbytečných komplikací.
Uživatelé GO 1000 navíc získají výhodu v podobě služby TomTom Speed Cameras. Zařízení obsahuje předinstalovanou databázi s pozicemi silničních radarů, včetně těch, o kterých informovali ostatní uživatelé navigací TomTom. Služba včas upozorní řidiče na blížící se kontrolu povolené rychlosti, čímž pomáhá docílit bezpečnější jízdy bez stresu.
Ale to ještě není vše: díky výkonnému procesoru si řidiči vychutnají podstatně rychlejší výpočet tras, zatímco technologie IQ Routes využívá reálné průměrné rychlosti na silnicích shromažďované od milionů uživatelů k přesnějšímu odhadu cestovního času a doby příjezdu. Zařízení navíc přichází s novými, bohatšími mapami, které pokrývají o 2 miliony kilometrů silnic více napříč 45 evropskými státy a jsou graficky detailnější. Obohacení se dočkala i databáze bodů zájmu (POI), která nyní obsahuje navíc informace o telefonních číslech a otevíracích dobách, takže řidiči mají vše, co potřebují vědět, na dosah svého prstu.
Produkty jsou již k dostání v obchodech v těchto verzích a doporučených cenách:
  • GO 1000 Traffic včetně dvouleté aktualizace map (doporučená cena 6 990 Kč)
  • GO 1005 Traffic včetně dvouleté aktualizace map (doporučená cena 7 990 Kč)

Mohlo by vás zajímat:
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit