POINT.X (2019-20)
Pomáháme firmám růst
Google překladač: English Deutsch
Aimtec - Automotive 4.0
Předplatné časopisu CAD

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

UGS roste osmé čtvrtletí

Pátek, 02 Září 2005 12:45
money2_n.jpgSpolečnost UGS oznámila finanční výsledky za druhý kvartál končící 30. červnem 2005. Již osmý kvartál v řadě společnost UGS dosáhla růstu zisku a posílila svou vedoucí pozici v segmentu cPDM s meziročním nárůstem 73,9 % včetně akvizic (42,3% bez akvizic). Kromě toho významný růst společnost zaznamenala i v segmentu CAD/CAM/CAE. Počet nových kontraktů se navíc v porovnání se stejným obdobím předchozího roku více než zdvojnásobil.

  •  Ve druhém kvartálu roku 2005 dosáhla společnost UGS následujících výsledků (údaje zahrnují dopad akvizice společnosti Tecnomatix, jež byla uzavřena k 1. dubnu 2005). Celkové příjmy se zvýšily na 285 milionů dolarů, což představuje 26,6procentní nárůst oproti stejnému období předchozího roku. Příjmy zahrnují částku 81,8 milionu amerických dolarů za softwarové licence (nárůst 19 procent oproti předchozího roku). Společnost zaznamenala nárůst v každém geografickém segmentu ve srovnání se stejným obdobím roku 2004.
  • Provozní příjem dosáhl výše 48 milionů dolarů oproti 31 milionům ve stejném období o rok dříve. Vykázaný provozní příjem dosáhl výše 3,2 milionu dolarů a zahrnuje dopad akvizic souvisejících s amortizačními náklady ve výši 39 milionů amerických dolarů. Vedle toho vykázaný provozní příjem zahrnuje poplatky za výzkum a vývoj ve výši 4,1 milionu USD a poplatek za restrukturalizaci ve výši 1,8 milionu amerických dolarů. Ve stejném období loňského roku společnost vykázala provozní ztrátu 37,6 milionu dolarů, jež zahrnovala amortizační náklady spojené s akvizicemi ve výši 17,8 milionu dolarů a poplatky za výzkum a vývoj ve výši 50,8 milionu USD.
  • Upravený zisk před zdaněním dosáhl výše 52,1 milionu dolarů a byl v souladu s očekáváním společnosti vzhledem k úsilí zvýšit míru investic do výzkumu a vývoje, marketingu a prodeje a vzhledem ke zvýšeným nákladům daným tím, že UGS funguje jako samostatná společnost.

V průběhu druhého kvartálu uzavřela společnost UGS několik významných kontraktů. V segmentu CAx uzavřela smlouvu s významnými výrobci, jako jsou Fiat, Dyson a Panasonic Factory Solutions. Dále byla oznámena spolupráce se společnostmi P&G, IHI Marine United nebo Patria Vehicles. Na trh byl uveden produkt Teamcenter 2005, první integrované softwarové řešení, jež překlenulo propast mezi návrhem produktu a řízením jeho životního cyklu.


 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit