SolidWorks 2021
Helios
Helios
Google překladač: English Deutsch
Siemens - APS Opcenter
ZWsoft
GFI Unlimited

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

SolidWorks World 2011 - den třetí, závěrečný

Čtvrtek, 27 Leden 2011 07:28

Tags: Konference | SolidWorks | SWW | Uživatelé

Marie-Planchard-ve-znelce-SWW-2011-TOM_3265Přestože začínám středeční den jako ty předchozí, na otevření vstupu do hlavního sálu se dostavuji evidentně pozdě, protože davy už proudí dovnitř. Nevím, jesli jsem přeslechl informaci o počtu letošních účastníků, ale mám pocit, že ji nikdo neříkal. Každopádně se nikdo nechlubil, že by opět byl překonán rekord z předchozích let. Z toho odvozuji, že lidí zde bude podstatně méně než loni. Ale pořád je to hodně. Horší je, že mám obsazené místo v hledišti, kde jsem minulé dva dny seděl, a proto také mám pohled na jeviště z většího úhlu. Show začíná, rozjíždí se znělka, která se mi líbí čím dál tím víc (podle informace Marie Planchard ji točili 6 hodin), a na jeviště přichází Fielder Hiss.

V úterý v noci měl projev americký prezident Obama a ve své řeči se zmínil o společnosti Centrum   Rock, což nemůže nechat Hiss bez povšimnutí, protože tato firma je jednou z uživatelů SolidWorks spojená se záchranou horníků v Chile. Poté přichází čas pro pány Mika Pucketta a Avelina Rochina z týmu certifikací SolidWorks, kteří pomocí filmu představují některé z více než 35 tisíc SolidWorks certifikovaných návrhářů a jejich práce. Přímo na pódium je pozván Matt Perez z Virginia Tech, který dosáhl označení Certified SolidWorks Expert. Matt kromě jiných aktivit vytváří výuková videa a dává je k dispozici zdarma na web. Za odměnu dostává od příchozího Jeremy Luchiniho dálkové ovládaný model auta a paintballovou zbraň.
Matt-Perez-TOM_3276
V této souvislosti si uvědomuji, že jsem v reportáži z prvního dne psal o střílení v úvodní znělce. Ovšem šlo především o „souboj“ v počítačovém návrhu paintballové zbraně, aby po jeho realizaci aktéři vystříleli barevné kuličky na zeď Alama a vytvořili tak na ní nápis SolidWorks World.

Při další řeči Jeremyho, když mluví o šesti stupních separace, se pro všechny v sále nečekaně po jeho boku objevuje známý herec Kevin Bacon, což jedna z novinářek kdesi za mnou odnáší zřejmě hysterickým záchvatem fanynek. Nakonec je z celé této epizody propagace webu SixDegrees.org a výzva k charitě.

Kevin-Bacon-na-SWW-2011-TOM_3291
Nyní přichází na řadu vyhlášení vítěze letošního ročníku soutěže Model Mania, která probíhala v uplynulých dvou dnech ve dvou kategoriích – zákazníků a prodejců. Letošní vítězové jsou:

Zákazníci Prodejci
1

Bengt DahlBorg, Edaco AB

1

Josh Altergott, Computer Aided Technology

2 Satakal Khalsa, TriAxial Design and Analysis 2

Uwe Thieme, daveg GmbH

3

Brian Lindahl, CAD_Speed-Up

3

Michael Burks, MLC CAD Systems

Vyheri-Model-Manie-TOM_3377

A tak mne napadá, jestli se modelmánie zúčastnili také naši prodejci, kteří zde jsou z firem SolidVision a 3E Praha Engineering. Nevím, zapomněl jsem se jich zeptat. 

Po vyhlášení vítězů přichází opět Fielder Hiss, aby všechny seznámil s chystanými novinkami v SolidWorks. Ukazuje SolidWorks Live Buildings - 3D nástroj pro trh AEC. Už několikrát jsem se zmínil, že SolidWorks je takový nástroj, že používat ho jen pro čistou strojařinu je vlastně mrháním. Ostatně už dnes je SolidWorks pro stavební aplikace používán, hlavně v oblasti kovových konstrukcí. A představovaná on-line ukázka tuto doposud nevyužitou kapacitu jen dokazuje.
SolidWorks-Live-Buildings-TOM_3388
Poté došlo na software SolidWorks n!Fuze, který byl vlastně představen už loni pod názvem SolidWorks Product Data Sharing. Jde o on-line aplikaci umožňující snadné sdílení souborů a spolupráci velkých týmů.

Pravidelný náhled do kuchyně SolidWorks tvůrců na chytané novinky v nové verzi 2012 je velmi vtipnou kombinací filmových klipů a živě hraných scének pod názvem CAD cops, tedy CAD policajti. Jak se dovídám později, byla to vlastně parodie televizní show Cops, takže ti, co ji znají, se mohli bavit ještě víc než já. Ale výčet novinek si nechám na jindy.
CAD-Cops-TOM_3441
Po policajtech přichází Bruce Holway se členy vývojového týmu, aby představili seznam nejžádanějších změn od komunity SolidWorks uživatelů. Jestli se nemýlím, tak se mnohé každoročně opakují a jen dvě z ohlašovaných deseti jsou odměněny diváky větším potleskem. Že by nebyly až tak důležité nebo na ně uživatelé už rezignovali?
Top-10-pozadavku-uzivatelu-SolidWorks-TOM_3540
Ke slovu se dostává ještě i Jeff Ray, aby poukázal na úspěchy SolidWorks v oblasti vzdělávání. Ale to je jen takový oslí můstek pro představení nadaného 13letého Riley Lewise, který v SolidWorks pomáhá navrhovat zajímavé věci pro firmu svého otce.

Ještě stále není konec. Pro změnu Bertrand Sicot mluví o  Federal University of Minas Gervais z Brazílie. Zde používají SolidWorks pro návrhy letadel používaných piloty v Red Bull Racingu, kteří díky tomu už získali čtyři světové rekordy. Posledním představeným je Ben Gulak, student MIT, který vlastní dvě společnosti na vývoj a výrobu zajímavých vozidel. Funkční prototyp elektrické jednokolky už získal 2. cenu na Intel International Science and Engineering Fair a byl jmenován jedním z 10 nejlepších produktů roku 2008 časopisem Popular Science. Druhé vozidlo nazvané „Shredder“ je kombinací motocyklu, skateboardu a pásového podvozku. Uvedení spotřebitelské verze na trh je naplánováno na konec letošního roku a Ben pracuje s US Air Force Academy na vojenské verzi. Bertrand Sicot ukazuje na přistaveném prototypu jak se ovládá, ale rozjet ho a ukázat jízdu naživo se buď neodvažuje, nebo je vystavený prototyp zatím nefunkční.
Bertrand-Sicot-na-vozitku-Shredder-TOM_3580
Zcela nakonec přichází na řadu filmová reminiscence letošního SolidWorks Worldu, pak sestřih z míst, kde se SolidWorks Worldy už dříve konaly a závěrečné oznámení, že SWW se po 4 letech opět vrátí do San Diega na jihozápadní pobřeží Kalifornie.

I dnes pokračuje ještě další program v separátních sekcích. Já se snažím obejít ještě nejaké nenavštívené stánky partnerů, ale v 15:45 už všechny vystavovatele vyhánějí pracovníci centra, kteří během chvilky mají stočeny koberce, a tak všichni horečně balí. SolidWorks World 2011 definitivně skončil.


Mohlo by vás zajímat: