Google překladač: English Deutsch

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Prodán milión licencí SolidWorks pro výuku

Čtvrtek, 03 Únor 2011 14:48

Tags: 3D CAD | Software | SolidWorks | Vzdělávání

SoliWorks-studentska-formule-1105Společnost DS SolidWorks oznámila prostřednictvím Jeffa Raye už v průběhu 3. dne konference SolidWorks World 2011, že počet licencí CAD softwaru SolidWorks zakoupených vzdělávacími institucemi dosáhl čísla jednoho milionu. Několik milionů studentů těchto institucí tak získalo nový impuls ke studiu v oblasti vědy, technologie, techniky či matematiky a vydalo se na cestu za úspěšnou kariérou v rámci komunity konstruktérů a inženýrů. Přehled předních institucí využívajících SolidWorksu zahrnuje všechny kontinenty a obsahuje řadu zvučných jmen.

Jde například o MIT (USA), Indian Institute of Technology Delhi (Indie), Politecnico di Torino (Itálie), Tokyo Metropolitan Rokugou Technical High School (Japonsko), Universidad del Valle de Mexico (Mexiko), University of Cambridge (Velká Británie), RENATESENTERET (Norsko), Tsinghua University (Čína), University of Manitoba (Kanada), University of South Australia (Austrálie), The University of Applied Sciences Stralsund (Německo) či Lycée Technique Privé Saint Etienne (Francie).
„Chceme, aby se naši studenti učili a uplatňovali znalosti vědy a techniky, ne aby bojovali se zbytečně složitým softwarem,“ řekl profesor průmyslového inženýrství Andrés-Amador García Granada, Ph.D., z vysoké školy technické IQS-URL v Barceloně. „SolidWorks dává studentům veškeré možnosti, které potřebuje profesionální inženýr – včetně unikátního, integrovaného softwaru pro simulace, který se používá pro výuku statiky, dynamiky, tepelné problematiky, pružnosti či dynamiky tekutin. To vše v rámci nejintuitivnějšího balíčku, který je k dispozici. V důsledku toho se studenti začnou učit dříve, naučí se více a dokončí studium lépe připraveni na své budoucí kariéry. Na IQS získalo 70 ze 150 studentů osvědčení Certified SolidWorks Associate (CSWA) jako společný požadavek pro zahájení práce na praktickém projektu v posledním roce studia.“
Mnoho studentů kombinuje výuku se soutěžením. „SolidWorks nám neustále pomáhá vylepšovat konstrukci našeho robota Thunderstruck pro soutěž Battlebots IQ, díky čemuž získáváme nejlepší kombinaci parametrů v oblastech útoku, obrany, materiálové pevnosti a ryzí destrukce,” řekl Senai Andai, 20letý student nižšího ročníku strojírenství na University of Texas v Arlingtonu (UTA). „Integrovaný simulační software SolidWorks a intuitivní uživatelské rozhraní nám pomáhají uplatnit školní teorii v rámci praktického návrhu, při výrobě i testování na bitevním poli. Je to neocenitelná příprava na naše budoucí inženýrské kariéry.”

DS SolidWorks podporuje vlastní software bohatými vzdělávacími zdroji, včetně:
  • výukových programů Robotics Tutorials, které představují základní koncepty konstrukce robotů – od jednotlivých součástí po celkovou sestavu
  • blogu SolidWorks Teacher Blog pro pedagogy všech úrovní využívajících software SolidWorks pro navrhování a technickou výuku
  • přístupu k řešení SolidWorks kdykoli a kdekoli – tedy i z notebooků a domácích počítačů studentů
  • příležitostí k soutěžení v závodech typu Formule 1, robotice, solárních automobilech a mnoha dalších
  • výuky trvale udržitelné konstrukce, oboru, který se dostává do popředí mezi konstruktéry a inženýry
  • certifikací  prokazujících dobré konstrukční dovednosti prvnímu zaměstnavateli
„Náš software obsahuje všechny sofistikované možnosti, které využívají profesionální inženýři,“ uvedla Marie Planchard, ředitelka trhů světového vzdělávání pro DS SolidWorks. „Považujeme za důležité, aby studenti měli snadný přístup k těmto možnostem, a mohli tak přenášet výhodu zkušeností i na své stáže a do prvního zaměstnání."
Příspěvek společnosti DS SolidWorks oblasti inženýrského vzdělávání zahrnuje také dlouhý seznam sponzorství. Jedním z jejich příjemců je i střední průmyslová škola v Assabet Valley v Massachusetts představená v posledním vydání na webu vysílané reality show společnosti DS SolidWorks s názvem Let’s Go Design. Studenti zde získávají vybavení pro soutěž v Národní robotické lize s robotem, kterého nejen sami navrhli a sestrojili, ale pro kterého i strojně obráběli všechny součásti.
Podobné rychle se rozvíjející dovednosti studentů vedly k sofistikovaným a někdy i překvapivým návrhům – například u této sklenice na pomerančový džus nebo tohoto motýla a dalších skvělých výrobků.

Mohlo by vás zajímat: