Amper 2019
Fresh-IT
Google překladač: English Deutsch
Předplatné časopisu CAD

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Norské školy zakoupily 30 000 licencí SolidWorks

Pondělí, 03 Říjen 2005 15:41
RENATE, národní centrum založené v Norsku ministerstvem školství a výzkumu, zakoupilo 30 000 licencí školní edice systému SolidWorks za účelem výuky základů strojírenského modelování pro více než 60 000 studentů středních odborných škol. Od podzimu 2006 bude na 1300 školách v Norsku zahájeno vyučování 3D CAD technologíí pro studenty ve věku od 14 do 18 let. Celý projekt je výrazně zaměřen na matematické a vědecké aspekty 3D strojírenského modelování a klade si za cíl nejen posílení zájmu studentů o strojírenské navrhování, ale i o matematiku a přírodní vědy.

Cílem iniciativy RENATE je zvýšení úrovně výuky matematiky, přírodních věd a moderních technologií na školách po celé zemi. Program Technology and Design chce podpořit zájem mladých lidí o práci ve výrobních oborech a posílit v Norsku budování silné konstruktérské základny, která se v posledních deseti letech potýká s klesajícím zájmem studentů univerzit o technické obory. “Počet studentů, kteří vzdali bakalářské studium kvůli zastaralým osnovám, se za poslední dekádu výrazně zvýšil,” říká Odd Lauritzen, ředitel centra RENATE. “Snadné používání a rychlé učení systému SolidWorks umožní studentům rozvíjet konstrukční kreativitu již od raného věku a my doufáme, že tím položíme základ nové generaci úspěšných kontruktérů a návrhářů.”

Po vyzkoušení několika různých systémů CAD si centrum RENATE zvolilo systém SolidWorks, který nabízí výrazně kratší křivku učení a umožňuje studentům přechod na samostatné 3D konstruování v řádu dní a týdnů. “Místo toho, aby se museli učit složitý software, budou rychle schopní vytvořit efektní 3D modely, které si následně mohou vizualizovat, upravovat a zdokonalovat,” dodává Lauritzen. Dalším důvodem, proč si centrum RENATE zvolilo právě systém SolidWorks, bylo, že se jedná o preferovaný předvýrobní nástroj ve významných strojírenských podnicích v celém Norsku a okolních zemích. Studenti, kteří budou umět pracovat se systémem SolidWorks budou mít tedy nezanedbatelné výhody při hledání svých budoucích zaměstnání.

Na podzim tohoto roku zahájí centrum RENATE program školení učitelů zúčastněných škol, který je připraví na vyučování práce se systémem SolidWorks. Výuka softwaru bude zakomponována do učebních osnov v příštím školním roce.


 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit