Amper 2019
CAD - online trafika
Google překladač: English Deutsch

AB Studio přebírá CAD aktivity SOVY

Pondělí, 03 Říjen 2005 17:24
Společnosti AB Studio Consulting+Engineering, spol. s r.o. a SOVA SYSTEMS Č.R., spol. s r.o. uzavřely akviziční smlouvu. Na jejím základě dnem 1.října 2005 přebírá AB Studio formou své nové pobočky v Brně veškeré CAD aktivity společnosti SOVA SYSTEMS Č.R.

AB Studio s ročním obratem více než 60 mil. Kč patří k nejvýznamnějším hráčům na českém trhu s CAD softwarem pro architektonické ateliéry a projekční kanceláře. Je tradičně největší český prodejce stavařských produktů společnosti Autodesk. Modulární systém CADKON s více než 6.500 instalacemi, který AB Studio vyvíjí a prodává již déle než 15 let, je odbornou veřejností považován za nejrozšířenější u nás.

K ohlášené akvizici Jiří Bendl, jednatel společnosti AB Studio, uvádí: „Naší snahou je nabízet špičkové CAD produkty s kvalitním zázemím služeb. V Brně budeme našim zákazníkům opět blíže.

Společnost SOVA SYSTEMS Č.R., spol. s r.o. má na našem trhu vysoký kredit, který v rámci AB Studia společně rozvineme.“ a dále dodává: „V rámci skupiny GRAITEC Group, do které jsme vstoupili v roce 2004, plánuje naše firma v blízké budoucnosti rozšíření aktivit také v sousedních zemích.“ Společnost SOVA SYSTEMS Č.R., spol. s r.o. se bude dále věnovat oblasti PDM (Product Data Management), přičemž na základě společné dohody převezme u významných zákazníků AB Studia roli integrátora řešení PDM v praxi. K nové pozici SOVA SYSTEMS Č.R. uvádí její jednatel Petr Mikšovič: „Ohlášená akvizice přispěje k posílení našeho postavení v oblasti PDM na českém trhu.


 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit