Control
Google překladač: English Deutsch
Bentley

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Autodesk opět nakupuje: Alias

Pátek, 14 Říjen 2005 13:24
Společnost Autodesk oznámila, že podepsala smlouvu o koupi společnosti Alias, která se zabývá vývojem 3D grafických technologií, a to za 182 milióny dolarů v hotovosti. Akvizice rozšíří odbornost a nabídku Autodesku v oblasti navrhování spotřebních produktů a automobilů a také v mediálním a zábavním průmyslu. Autodesk počítá s dokončením transakce během následujících čtyř až šesti měsíců.

„Autodesk touto akvizicí získává vysoce talentovanou skupinu jednotlivců, spoustu technologií a skvělou sadu produktů,“ řekl Carl BASS, provozní ředitel společnosti Autodesk. „Technologie firmy Alias míří na naše nejdůležitější trhy a doplňuje synergii našeho byznysu v oblasti navrhování a médií. Naši zákazníci mezi návrháři požadují větší možnosti vizualizace, animace a publikování. Naproti tomu zákazníci z oblasti médií a zábavy čím dál více využívají data z našich návrhových aplikací v televizních, filmových a herních projektech. Spojením technologií a nadaných odborníků obou společností budeme lépe schopni nadále přinášet řešení, která řeší nejsložitější potřeby našich zákazníků.“

Firma Alias, založená pod jménem Alias Research v roce 1983, sídlí v Torontu v Kanadě. Mezi její zákazníky patří nejvýznamnější zábavní a výrobní společnosti světa, například Industrial Light & Magic, DreamWorks SKG, Nintendo, General Motors a BMW. Tržby společnosti Alias za fiskální rok, který skončil 30. června 2005, byly 83 milióny dolarů.

Produktová řada firmy Alias zahrnuje řešení pro skicování, animaci, vizuální efekty, navrhování, modelování, rendering a revidování. Alias MotionBuilder je produkt pro animaci trojrozměrných postav, Alias FBX se široce využívá při výměně a používání 3D obsahu a aplikace Maya získala Ocenění filmové akademie. Tyto produkty doplní nabídku Autodesku pro segmenty filmu, videa a interaktivních her. Alias StudioTools – software pro různé návrhové úkoly od 2D skic až po produkční modely – rozšíří řešení Autodesku pro výrobu o vyspělé funkce průmyslového navrhování a špičkové vizualizační možnosti. Produktové řady firmy Alias bude Autodesk nadále vyvíjet ve spojení se svými produkty a technologiemi.


 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit