Amper 2019
Google překladač: English Deutsch
Bentley
Tiskárna Brno (CCB)

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Setkání uživatelů společnosti SolidVision (aktualizováno)

Středa, 15 Červen 2011 16:04

Tags: DS SolidWorks | Konference | SolidVision

Hynek Horák vítá účastníky Setkání uživatelů SolidVision_P6153202Už počtvrté v řadě přivítal 15. června hotel Devět skal účastníky setkání uživatelů společnosti SolidVision. Po úvodních prezentacích Hynka Horáka, ředitele SolidVision, a Zdeňka Bašty, regionálního zástupce DS SolidWorks, přišly na řadu společné prezentace pro všechny zúčastněné. Nejprve Pavel Frébort (SolidVision) a Vladimír Svoboda (Sivop) seznámili auditorium s tím co je a co není PLM a Ondřej Zelený připomněl, že SolidVision má už několik měsíců nový web. Ten také zároveň představil novou podobu oddělení technické podpory, kterému šéfuje.


Následovalo představení bezplatného produktu DraftSight a SolidWorks Sustainability, čehož se ujal Miloš Hrazdíra z českého zastoupení firmy DS SolidWorks. Produkt litevských partnerů společnosti DS SolidWorks nazvaný BuiltWorks, uvedl Lukáš Hencl (SolidVision) a dopolední program uzavřelo představení hardwaru z portfolia HP v podání Pavla Aligera (CSF) a Tomáše Hubockého (HP).
Po obědové přestávce se už účastníci rozdělili na menší skupiny a migrovali mezi jimi vybranými přednáškami. Témat na výběr bylo požehnaně, zde je jejich výčet: 3D skenování a měření v praxi, Možnosti zpracování polygonových sítí a tvorba ploch, Tvorba maker a programování SolidWorks, Přínosy PDM a integrace do informačních systémů, Analýza proudění v praxi, Mechanismy a pohybové simulace, Plošné modelování v SolidWorks a konečně Rámy a konstrukce z profilů – BuiltWorks – jako pokračování dopolední prezentace.
Věra Fišerová představuje skener Metra Scan_P6153387_cr

Věra Fišerová (SolidVision) představuje skener METRA SCAN.

Během celého dne se také soutěžilo v Model Mánii, kde přihlášení prokazovali svůj um v SolidWorks a tři nejúspěšnější budou odměněni hodnotnými cenami, mezi kterými je externí 1TB disk, LCD monitor a notebook.
Večer se všichni nejprve pokusili pod vedením zkušeného facilitátora z Originál Rhytm Teamu propojit levou a pravou mozkovou hemisféru pomocí bubnování na různé bubínky a jiné bicí nástroje (údajně metoda zkoušená i na dobrovolnících na psychiatrii v Brně-Bohunicích), vyluzováním tónů různé výšky z kusů plastových rourek a hrdelních výkřiků. Po této terapii všem docela vyhládlo a tak zbytek večera strávili u dobrého jídla a pití.
Facilitátor Original Rhytm Teamu P6153463Korporatni bubnovani účastníků Setkání uživatelů SolidVision 2011 -P6153464Čtvrteční dopolední program zahájil Martin Sedlář, vedoucí projektu implementace SolidWorks a Enterprise PDM ve společnosti Ekol se sídlem v Brně, v jejíž náplni práce jsou například  nárhy, výpočty a konstrukční realizace parních a spalovacích turbín a jejich generální opravy. Pak nastoupil Vladimír Grmela (SolidVision), aby představil novinky v SolidCAM 2011, prostředí, ovládání, nové operace, soustružení a iMachining. Po krátké občerstvovací přestávce se přednášecí sál zaplnil snad do posledního místa, protože přichystán byl Ondřej Zelený se svým pravidelným předvedením novinek v chystané verzi SolidWorks 2012. Je opravdu s podivem, co stihne zhruba během tří dnů nastudovat a následně předvést dychtivým divákům. Ti se sice neodvazovali tolik, jako Američané na setkání SolidWorks World, ale několik uznalých potlesků zaznělo. Protože šlo o prezentaci určenou pouze účastníkům setkání uživatelů, nebudu více prozrazovat.
Ondřej Zelený při představení novinek SolidWorks 2012_P6163565_cr

Ondřej Zelený při představení novinek SolidWorks 2012

Závěr dopoledního programu byl ve znamení odměnění nejúspěšnějších řešitelů Model Mánie. Martin Freibauer (SolidVision) seznámil všechny s oficiálními čísly a také předvedl, jak a za jak dlouho se dá požadovaný díl vymodelovat a provést na něm simulace. Letos se soutěže zúčastnil rekordní počet 27 soutěžících ze 17 firem. Třetí místo získal Jaroslav Chlup (2VV), kterému celý návrh trval 31 minut, druhý byl za 27 minut Šimon Marek (2VV) a jako první se umístil a nejhodnotnější cenu si odnesl Roman Špaček (Micos) za čas 22 minut. Pánové, nejlepší konstruktéři v Americe to měli pod 10 minut, tak máte co vylepšovat :-)
Odpolední program pro mnohé začal už ve 13 hodin, protože začala velmi žádaná přednáška Práce s velkými sestavami. Ostatní se připojili až ve 14 hodin a opět bylo co navštívit. Zde jsou názvy přednášek: Průvodní dokumentace – 3DVIA Composer, DraftSight + Sustainability, Jak na pevnostní výpočty, Konfigurace, stavy zobrazení a DriveWorks Express, Novinky a soustružení v SolidCAMu 2011, Importovaná geometrie a navrhování forem v SolidWorksu a iMachining – revoluční metoda obrábění.
Letošní, a jak asi uznáte i bohatý, program setkání uživatelů končil v 16:30, kdy se všichni rozjeli do svých domovů.


Mohlo by vás zajímat:
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit