Amper 2019
Fresh-IT
Google překladač: English Deutsch
Předplatné časopisu CAD

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

WD přináší osobní cloud

Úterý, 13 Září 2011 13:49

Tags: Cloud | Software | WD My Book Live | Western Digital

Aplikace WD2go s diskem My Book Live -1137Western Digital představil své mobilní aplikace WD 2go a WD 2go Pro, které jsou určeny pro využití s pevným diskem My Book Live, který poskytuje řešení ukládání dat typu osobního cloudu. Disk WD My Book Live připojený do domácí sítě zajistí sdílené úložiště, ke kterému mohou uživatelé přistupovat jak přímo ve své domácnosti tak odkudkoli jinde. Zabezpečený vzdálený přístup k jednotce My Book Live je možný z jakéhokoli počítače pomocí stránky www.WD2go.com, zatímco aplikace WD2go zajišťuje přístup k uloženým datům na disku pomocí zařízení  iPad, iPhone, iPod touch či dalších mobilních zařízení kompatibilních se systémem Android .

Úložiště typu osobního cloudu My Book Live kombinuje výhody jak veřejného, tak privátního cloudu. Umožňuje uživatelům archivovat multimediální soubory a jednotlivé složky bezpečně doma, na jejich vlastních reálných discích a přesto k nim přistupovat prostřednictvím Internetu z jakéhokoli počítače PC nebo Mac či tabletu a chytrých telefonů díky  mobilním aplikacím WD.
Díky úložišti My Book Live mohou uživatelé sdílet jednotlivé složky, streamovat multimediální soubory a přistupovat k souborům kdekoli bez měsíčních poplatků a s jistotou, že jejich data jsou uložena u nich doma pod osobním dohledem. Navíc aplikace WD2go Pro umožňuje privátní sdílení jednotlivých složek a dokumentů s přáteli, rodinou a spolupracovníky. Téměř jakákoli složka může být sdílena, ať už je to fotografie či soukromé video či pracovní dokumenty a prezentace.

Přístup prostřednictvím webového rozhraní WD 2go představuje druhou generaci technologií vzdáleného přístupu, které násobí propojení typu peer-to-peer mezi jednotkou My Book Live a vzdáleným počítačem či mobilním zařízením pro maximalizaci rychlosti a datové prostupnosti.

„Uživatelé požadují přístup ke svým datům odkudkoli a na jakémkoli zařízení, tak jak je mohou získat prostřednictvím cloudu, ale nechtějí platit měsíční poplatky či ztratit kontrolu nad svými osobními daty.  Chtějí mít přístup ke svým složkám bez obav kde,  jak a na jakých zařízeních  jsou data synchronizována,“ říká Jim Welsh, výkonný viceprezident a generální manažer společnosti WD pro značkové produkty a spotřební elektroniku. „Prostřednictvím mobilních aplikací WD2go a úložiště typu osobního cloudu My Book Live mají nyní uživatelé jednoduchý a rychlý prostředek pro bezpečnou archivaci a sdílení digitálního obsahu a přístupu k němu pomocí svých mobilních zařízení odkudkoli.“

Aplikace WD 2go posilují vizi společnosti WD o poskytování bezpečného ukládání dat a přistupu k datům na kterékoli obrazovce, na cestách, či doma. Zmíněné aplikace podporují celou škálu formátu multimédií pro streamování filmů či hudby či pro přístup k dokumentům typu Microsoft Office. Navíc ke všem prvkům, které jsou dostupné u aplikace WD2go poskytované zdarma, profesionání verze WD2go Pro obsahuje několik pokročilých prvků, jako jsou:
Clipping: Uživatelé mohou označit složky, fotografie, písničky, videa a další dokumenty pro nahrání jejich kopií z disku My Book Live do mobilního zařízení, což umožní následný přístup i bez internetového připojení.
Automatická synchronizace: Nové či změněné složky přidané do uložiště My Book Live se automaticky synchronizují s mobilními zařízeními.
Sdílení obsahu: Aplikace WD 2go Pro umožňuje uživatelům odesílat složky emailem, sdílet složky pomocí linku, tisknout a otvírat složky pomocí aplikací třetích stran.
Dodatečné zabezpečení: Uživatelé mohou posílit zabezpečení dalším prvkem, uzamknutím přístupu k jednotce My Book Live čtyřmístným heslem.

Navíc ke zdálenému a mobilnímu přístupu k úložišti typu osobního cloudu, poskytuje My Book Live integrovaný multimediální server, který streamuje hudbu, fotografie a filmy na jakékoli multimediální zařízení certifikované pro DLNA jako jsou síťový multimediální přehrávač WD TV Live, Blu-ray Disc player, Xbox 360, PlayStation 3, a připojenou obrazovku TV.

Úložiště osobního cloudu My  Book Live jsou dostupné v kapacitách 1 TB, 2 TB  a 3 TB a jsou kompatibilní s Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Mac OS X Leopard, Snow Leopard, či Lion, a také se zařízeními DLNA/UPnP.
WD 2go (download zdarma) a WD 2go Pro (2,99 $) jsou aktuálně dostupné pro stažení na iTunes Store a Android Market. Úložiště osobního cloudu My Book Live je k dostání u vybraných prodejců. Doporučené ceny: 159,99 $ za 1 TB, 199,99 $ za 2 TB a 249.99 $ za 3 TB.

Mohlo by vás zajímat:
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit