Inzerce
Google překladač: English Deutsch
Data&AI Forum 2020
Alvao

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

S COSMOSWorks na sluneční pohon

Čtvrtek, 24 Listopad 2005 16:14
Power of OneCOSMOSWorks pomohl optimalizovat klíčové systémy revolučního kanadského vozu na sluneční pohon, který úspěšně prošel naplánovanými testy na kanadských silnicích. Cílem tohoto ambiciózního projektu je zdokonalení využití sluneční energie pro hybridní automobily budoucnosti nevyužívající k pohonu stále dražší ropná paliva.

Prototyp slunečního vozu Power of One dokončil v červenci testy rychlosti, brzd a stability, které potvrdily, že podvozek a řízení navržené v aplikaci COSMOSWorks jsou schopny absolvovat na silnicích v Kanadě po vydání příslušných povolení. Inženýři v centrále projektu Power of One v kanadském Torontu použili COSMOSWorks k testování odolnosti uvedených systémů v rozmanitých podmínkách (teplo, sucho, zima, led) při rychlostech až 80 km/h.

Inženýři projektu Power of One navrhli rameno přední nápravy pro sluneční vůz v systému SolidWorks 3D. Potom použili testy MKP (metodou konečných prvků) aplikace COSMOSWorks na objemové modely, aby zjistili, jak se budou chovat jako fyzické objekty. Testy ukázaly, že navržené rameno by nevydrželo plánované zatížení. Konstruktéři týmu Power of One se pokusili rameno vyztužit, tím se však příliš zvýšila jeho hmotnost. Navrhli proto nové rameno, které prošlo testy aplikace COSMOSWorks. Tyto výsledky se potvrdily v prosinci 2004 a březnu 2005 při při náročných testech slunečního automobilu na zledovatělých vozovkách v mrazivém počasí.

“Při testech automobilu v červenci jsme měli jen jednu poruchu, která však byla způsobena výrobní vadou, nikoliv chybou návrhu,” řekl ředitel týmu Power of One Program, Marcelo da Luz. „Všechny úpravy, které jsme provedli na základě výsledků analýzy v aplikaci COSMOSWorks, se ukázaly jako správné.”


 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit