Amper 2019
CAD - online trafika
Google překladač: English Deutsch

Autodesk: také open source

Pondělí, 12 Prosinec 2005 13:56
Autodesk oznámil, že jako výraz své podpory rostoucímu prosazování open source technologií webových map, uvolňuje kód své nové platformy webových map MapServer Enterprise. Část zdrojového kódu MapServer Enterprise je k dispozici prostřednictvím nezávislé neziskové organizace MapServer Foundation, jejímž cílem je podporovat a propagovat open source webová řešení map.

MapServer Enterprise

Řešení MapServer Enterprise umožňuje vývojářům rychle vyvíjet a implementovat hodnotné prostorové aplikace. V kombinaci s nejnovějšími nástroji PHP, .NET a Java umožňuje rychle vytvářet výkonné aplikace pro serverová prostředí Windows nebo Linux. Vývojáři mohou publikovat prostorová zobrazení interně, po webu nebo pomocí zobrazovací technologie Autodesku DWF, jež umožňuje snadnou přenosnost souborů.

Autodesk plánuje nabídnout v roce 2006 komerční verzi produktu pod názvem Autodesk MapServer Enterprise a také prostředí pro sběr geoprostorových dat a jejich přípravu pro distribuci po internetu.

MapServer Enterprise je licencován pod licencí GNU Lesser General Public License (LGPL). Kromě části zdrojového kódu, který je k dispozici už dnes, Autodesk počítá s tím, že celý web open source projektu MapServer Enterprise bude v provozu počátkem roku 2006. Web projektu bude podporovat příspěvky kódu, hlášení chyb, e-mailové seznamy a diskuzní fóra. Jako součást projektu MapServer Enterprise také Autodesk zpřístupní zdrojový kód své technologie Feature Data Objects (FDO), jež poskytuje robustní programovací rozhraní pro přístup k jakémukoli typu prostorových informací. Autodesk open source projektu věnuje téměř tucet poskytovatelů FDO, například ArcSDE, WFS, WMS, SHP, ODBC nebo MySQL.

Na webu nadace MapServer Foundation (www.mapserverfoundation.org) je k dispozici také původní platforma MapServer, nejrozšířenější open source platforma pro webové mapy, kterou si každý měsíc stáhne více než 10 000 zájemců. MapServer se bude do budoucna jmenovat MapServer Cheetah, aby byl odlišen od produktu MapServer Enterprise.


 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit