Google překladač: English Deutsch

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

TomTom fleet management u DHL Express

Úterý, 31 Leden 2012 16:19

Tags: Fleetmanagement | Navigace | TomTom

tt_ws_1205Společnost DHL Express začlenila do svého systému TomTom WORKsmart fleet management solution jako další krok zvyšující kvalitu poskytovaných služeb. Toto řešení přináší nejenom zefektivnění procesů v rámci společnosti DHL Express, ale také kvalitativní sjednocení na straně smluvních dopravců. Veškerý proces pozemní přepravy tisíců zásilek denně je v rámci Evropy monitorován systémem FleetFence s dispečinkem v Bruselu, který zajišťuje kontrolu nad jejich včasným doručením. Jedním z hlavních úkolů systému je monitorování tras a časů jednotlivých vozidel a zároveň nese odpovědnost za redukci případných zpoždění těchto pozemních spojů. Pro dosažení maximální efektivity tohoto systému bylo nutné vybavit pozemní dopravce na lokální úrovni vhodným řešením umožňující kooperaci se systémem FleetFence. Modulární řešení společnosti TomTom nabídlo veškeré náročné požadavky, které společnost DHL Express měla.

DHL Express CZ si začleněním terminálů TomTom WORKsmart do svého systému zajistila jednotnou a kvalitní platformu pro všechny pozemní spoje mezi svými překladišti v rámci České republiky a to vše ve velmi krátkém čase. O kompletní implementaci řešení se postarala společnost D&COMM (partner TomTom Business Solutions), která se specializuje na správu vozových parků a fleet management již od roku 1994.

Pro smluvní dopravce není počáteční investice do terminálů TomTom nijak vysoká a další náklady představuje pouze nízký měsíční paušál za rozhraní TomTom WEBFLEET. Systém navíc umožňuje sledovat a kontrolovat spotřebu, organizovat pracovní čas a přes WEBFLEET nabízí i online dohled nad vozidlem. Zařízení lze rovněž jednoduše přemístit z vozidla na vozidlo (v případě poruchy, výměny vozidla apod.) a smluvní dopravce ho může použít rovněž i na další typy přeprav mimo DHL síť. Má totiž k dispozici navigaci TomTom, kterou lze rozšířit o navigaci pro nákladní vozidla.


Mohlo by vás zajímat: