Amper 2019
Fresh-IT
Google překladač: English Deutsch
Předplatné časopisu CAD

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Nová vlajková loď SGI

Čtvrtek, 22 Prosinec 2005 14:21
Altix 4700 od SGISpolečnost SGI zveřejnila informace o úplné přestavbě své vlajkové lodi - řady Altix na platformu SGI Altix 4000. Nová koncepce je založena na kombinaci normalizovaných dílů se světově nejmohutnější serverovou architekturou do kompaktní a škálovatelné konstrukce. Altix 4000 je koncipovaný jako prostředek pro vysoce náročné výpočty (HPC) budoucnosti.

SGI integrovala svou inovovanou rozšiřitelnou architekturu se sdílenou pamětí SGI NUMAflex s konstrukčním provedením blade a vytvořila platformu s dokonalou pružností, jemnozrnnou modularitou, vysokou hustotou konstrukce a vynikající obsluhovatelností. Výsledný Altix 4000 je prvým 64-bitovým serverem v konstrukčním provedení blade, který nabízí skutečnou funkci "zasuň a pracuj". Uživatel může bez problémů konfigurovat jakoukoliv kombinaci zásuvných jednotek, vybraných z mnoha typů standardních a konfigurovatelných výpočtových, paměťových, vstup-výstupních a grafických jednotek podle svých aktuálních potřeb. Výsledkem je pružné, rozšiřitelné a prostorově úsporné řešení. 

 Altix 4000 využívá mnohé technologie a vlastnosti, které budou charakteristické pro HPC (High Performance Computing) v příští dekádě. Altix 4000 integruje standardní implementaci operačního systému Linux od firmy Novell a Red Hat s populární vizualizační technologií SGI a novou technologií SGI Reconfigurable Application Specific Computing (RASC) - rekonfigurovatelné prostředí pro specifické aplikační výpočty. Patice na výpočtových jednotkách Altix 4000 jsou připraveny pro použití dnes nejrychlejších procesorů Intel Itanium 2 jakož i pro chystané procesory Itanium s více jádry .

Nové technologie umožňují variantní výpočty

SGI je průkopníkem myšlenky variantních výpočtů – jedna architektura systému umožňuje uspokojovat potřeby široké škály aplikací. Rozšiřitelná architektura SGI se sdílenou pamětí sjednocuje dříve různorodé architektury výpočetních systémů, což přispívá k zvyšování produktivity a tvoří tak superpočítač, který podporuje a kombinuje rozdílné přístupy k náročným výpočtům.

Klíčovou součástí tohoto řešení je RASC technologie, která poskytuje bezkonkurenční výkon, rozšiřitelnost a šířku pásma pro aplikace, pracující s velkými objemy dat, jako je naftový a plynárenský průmysl, obrana a státní správa, bioinformatika, zpracování obrazu v lékařství, širokopásmové média a jiné aplikace založené na zpracování dat.


 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit