Amper 2019
CAD - online trafika
Google překladač: English Deutsch

Balfour Beatty rozšíří nasazené řešení BIM

Středa, 04 Duben 2012 12:31

Tags: Autodesk | Balfour | Beaty | BIM | Stavebnictví

BalfourBetty1214Společnosti Autodesk a Balfour Beatty uzavřely tříletou dohodu v hodnotě 12 milionů dolarů, která pomůže společnosti Balfour Beatty rozšířit implementaci řešení informačního modelování budov (BIM). Dohoda, která je jednou z prvních svého druhu a rozsahu ve stavebním odvětví, umožní společnosti Balfour Beatty poskytovat zákazníkům po celém světě lepší služby prostřednictvím efektivnějšího využívání metody BIM. Tato metoda je založena na inteligentních modelech, nabízejících rychlejší, ekonomičtější a ekologicky šetrnější tvorbu a správu projektů v odvětví stavebnictví a infrastruktury. Navíc bude britská vláda od roku 2016 vyžadovat používání metody BIM u všech veřejných stavebních projektů.    

„Inovace a efektivita jsou středobodem naší strategie a my touto smlouvou získáváme náskok před konkurencí. Smlouva se vztahuje na všechny naše aktivity a trhy – od investic do infrastruktury a profesionálních služeb až po výstavbu a dlouhodobou správu majetku. Budeme schopni poskytovat našim klientům řadu nových informací o infrastruktuře, kterou pro ně stavíme a spravujeme,“ řekl Ian Tyler, generální ředitel společnosti Balfour Beatty.

Společnost Balfour Beatty použila Autodesk BIM již v minulosti u řady ostře sledovaných projektů včetně projektu mostu San Francisco Bay Bridge, rozšíření dálnice M25 u Londýna nebo návrhu a výstavby náhrady Terminálu 2 na mezinárodním letišti London Heathrow. Díky využití metody BIM dokázala společnost v rámci projektu Terminal 2B, dosud největšího stavebního projektu na letišti Heathrow, koordinovat více než 30 aktivních účastníků pracujících na 13 vzájemně provázaných sub-projektech. Metoda umožnila dokončit práci zahrnující ve špičce 1 600 pracovníkům a stavbu největší podzemní zdi v Evropě v kratší době, než bylo plánováno.        

„Přechod na BIM je nejen o implementaci nové technologie – abyste plně realizovali její výhody, musíte zároveň změnit procesy. Balfour Beatty potvrzuje novou smlouvou své odhodlání tuto změnu uskutečnit. V Autodesku jsme vděčni za to, že můžeme s touto společností spolupracovat a zpřístupnit využívání metody BIM jejich klientům po celém světě,“ řekl Roland Zelles, viceprezident pro celosvětový prodej divize Architecture Engineering and Construction.ve společnosti Autodesk.

Na základě této dohody budou mít tisíce uživatelů společnosti Balfour Beatty po celém světě přístup k celé řadě řešení Autodesk BIM včetně produktů Autodesk Revit, AutoCAD Civil 3D, Autodesk Navisworks, AutoCAD, a Autodesk 3ds Max Design. Oddělení Autodesk Consulting zajistí komplexní školení, podporu a strategické poradenství, jež pomůže společnosti Balfour Beatty maximalizovat využití BIM.

Mohlo by vás zajímat:
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit