E LINKX
Google překladač: English Deutsch
Siemens

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Buzzsaw pomáhá výstavbě Freedom Tower

Pátek, 13 Leden 2006 12:54
Noční pohled od řeky HudsonSpolečnost Autodesk oznámila, že její řešení pro podporu týmové spolupráce Autodesk Buzzsaw hrálo důležitou roli v první fázi dokumentace výstavby projektu Freedom Tower, která byla předána v prosinci. Skidmore, Owings & Merrill LLP (SOM), architekti projektu Freedom Tower, pomocí služby Buzzsaw propojili týmy návrhářů, konzultantů, inženýrů, stavitelů a projektové vedoucí dalších oborů, což umožnilo hladký tok projektových informací – správu a sdílení 3D modelů, projekčních a stavebních výkresů.

„Od dodavatelů a subdodavatelů denně přicházejí žádosti o informaci a dotazy. Se službou Buzzsaw nám stačí odpovědět na každou žádost jednou a odpověď s nejnovějšími informacemi o projektu dostane celý projektový tým,“ řekl Angelo ARZANO, senior technický architekt projektu Freedom Tower. „Autodesk Buzzsaw je náš primární komunikační prostředek. Stupeň komunikace a spolupráce, kterou služba Buzzsaw umožňuje, by byl před pěti lety nemyslitelný.“ 

SOM používá řešení Autodesku při práci na celém projektu Freedom Tower včetně vývoje návrhu a stavební dokumentace. Výstupem je minimálně 100 různých podsouborů výkresů, které spolu členové týmu potřebují sdílet. Primárním prostředkem komunikace a spolupráce mezi firmami z různých oborů je služba Autodesk Buzzsaw. 

„Návrh projektu Freedom Tower představoval výzvu, která nemá obdoby. SOM má sice rozsáhlé zkušenosti s navrhováním budov odpovídajících přísným bezpečnostním standardům, ale ještě žádná firma nenavrhla tak bezpečnou a vysokou budovou v tak krátkém časovém rámci,“ řekl Carl GALIOTO, vedoucí partner technické skupiny společnosti SOM. „Služba Autodesk Buzzsaw je při koordinaci návrhářské práce nepostradatelná a očekáváme, že se významně osvědčí i v průběhu vlastní výstavby.“

Návratnost investice do služby Buzzsaw

Ještě před zahájením projektu SOM díky možnosti týmové spolupráce ušetřila stovky hodin a značné výdaje. S tím, jak se projekt dostává do stádia výstavby, obvyklé projektové úkoly a procesy řízení stavby, například vyřizování žádostí o informaci, zabírají podstatně méně času díky konfigurovatelným formulářům, které se automaticky vytvářejí, distribuují a revidují v prostředí projektového serveru Buzzsaw. Firma SOM je díky tomu schopna vyřizovat žádosti o informaci během jediného dne a ne pěti až sedmi dní, jak bylo obvyklé dříve. To představuje značnou časovou úsporu. Personalizované panely služby Buzzsaw a její funkce pro vytváření projektových sestav poskytují týmu SOM naprosto aktuální a komplexní projektové informace, které jsou dostupné odkudkoli a kdykoli. Podobná vylepšení procesů vedla k lepší vykazatelnosti a produktivitě, bez nichž by SOM nedokázala zvládnout náročné termíny projektu.


 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit