E LINKX
Google překladač: English Deutsch
Siemens

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Prostorová statistika s ESRI

Pátek, 13 Leden 2006 13:05
Nový on-line seminář, který zdarma pořádá ESRI, je zaměřen na nástroje pro prostorovou statistiku v ArcGIS 9

Seminář „Understanding Spatial Statistics in ArcGIS 9“ pořádaný ESRI Virtual Campus proběhne ve čtvrtek, 26. 1. 2006 od 18.00, 20.00 a 24.00 našeho času.

V semináři budou představeny nástroje prostorové statistiky, které jsou součástí základní funkcionality ArcView 9, ArcEditor 9 a ArcInfo 9. Účastníci by měli umět pracovat s prostředím ArcGIS pro zpracování prostorových dat (geoprocessing) a mít základní znalosti o statistických konceptech. Stručný obsah kurzu:

  • úvod do problematiky prostorové statistiky,
  • měření geografického rozložení prvků,
  • geografická autokorelace,
  • Hot Spot analýzy.

 Nástroje prostorové statistiky obohacují tradiční prostorové analýzy GIS o metody, jež zkoumají prostorové zákonitosti, identifikují prostorová seskupení a měří rozložení geografických prvků v krajině. Uživatelé mohou snadno zjistit geografický střed množiny prvků, určit, zda množina prvků tvoří seskupený či rozptýlený prostorový vzorec, provádět Hot Spot a další statistické analýzy rozložení prvků. Funkce prostorové statistiky lze využít v mnoha oblastech nasazení GIS: epidemiologii, životním prostředí, archeologii, dopravě a mnoha dalších.

http://campus.esri.com/


 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit