25 let partnerem výrobních firem
Pomáháme firmám růst
Google překladač: English Deutsch
SAP NOW 2019
Sefira

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Autodesk Simulation DFM zjednodušuje navrhování plastových dílů

Pátek, 20 Duben 2012 12:49

Tags: 3D CAD | Autodesk | Simulace

solidworks_filling_1216Společnost Autodesk ohlásila uvedení softwaru Autodesk Simulation DFM (Design for Manufacturing) na trh. Je to první software pro simulaci vstřikování plastů s integrovanou zpětnou vazbou v reálném čase. Tento softwarový plug-in poskytuje návrhářům plastových dílů rychlý a jednoduchý způsob analýzy vyrobitelnosti, nákladů a dopadu na životní prostředí. Software Autodesk Simulation DFM, který je postaven na technologii rovněž známé jako Projekt Krypton vyvinuté Autodesk Labs, je integrován v sadě aplikací Autodesk Product Design Suite a výborně spolupracuje zejména s řešením Autodesk Inventor, přičemž poskytuje komplementární technologii k softwaru Autodesk Simulation Moldflow.

Software Autodesk Simulation DFM spolupracuje i s produkty jiných výrobců jako například Dassault, SolidWorks a PTC Creo pro podporu podniků pracujících v různorodých CADových prostředích.

 S podporou technologie Autodesk Simulation Moldflow pro simulaci vstřikování plastů poskytuje Autodesk Simulation DFM zpětnou vazbu v reálném čase prostřednictvím všeobecně známých návrhových indikátorů již v okamžiku, kdy návrh teprve získává své tvary. Zelené, žluté a červené barevné odstíny označují na navrhovaném dílu místa potenciálních problémů z pohledu výroby, nákladů a dopadů na životní prostředí, a to průběžně v procesu navrhování. Kdykoliv software identifikuje potenciální problémy, návrhář získává explicitní informace v reálném čase o zdroji a lokaci daného problému, takže jej může eliminovat v nejranější fázi návrhového procesu.

Protože Autodesk Simulation DFM spolupracuje s CAD aplikacemi napřímo, k jeho používání stačí jen minimální zaškolení. Je možné použít jej kdykoliv a nevyžaduje od uživatelů mnoho vstupních zadání o navrhované součásti. Zároveň kontinuálně aktualizuje výpočty a poskytuje zpětnou vazbu stejnou rychlostí, jakou uživatel stačí vytvářet svůj návrh.


Mohlo by vás zajímat:
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit