Amper 2019
Fresh-IT
Google překladač: English Deutsch
Předplatné časopisu CAD

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Siemens daroval Strojní fakultě STU v Bratislavě software za 1,3 milionu eur

Pátek, 04 Květen 2012 13:23

Tags: CAD NX | PLM | Siemens | Software | SOVA Digital | STU | Teamcenter | Tecnomatix

Siemens daroval software Strojnické fakultě STU v Bratislavě--1218Studenti bratislavské Strojní fakulty Slovenské technické univerzity (STU) budou v brzké době díky novému softwaru Product Lifecycle Management (PLM) od společnosti Siemens mít možnost připravovat na praktické využívání inovativních technologií, které se stále více aplikují už i ve slovenském průmyslu. Software si 2. května z rukou Vladimíra Slezáka, generálního ředitele Siemens s. r. o., symbolicky převzal profesor Ľubomír Šooš, děkan Strojní fakulty STU v Bratislavě. Strojní fakulta STU dostala celkem 98 licencí softwarového systému PLM Tecnomatix (digitální továrna a výroba), Teamcenter (řízení projektů a správa dat) a NX (CAD nástroj na konstruování) v celkové hodnotě 1,3 milionu eur.

Tyto nástroje slouží k virtualizaci komplexních výrobních procesů a jejich optimalizaci, pro navrhování inovativních výrobků, řízení konstrukčního procesu a ke správě inženýrských dat. Digitální virtualizace je světovým trendem ve zpracovatelském průmyslu, který se na Slovensko dostává především prostřednictvím předních zahraničních automobilek, které ho nasazují s cílem pružně měnit výrobní program a zavádět změny aniž by bylo nutné prakticky ověřovat změny. Tyto se ověřují ve virtuálním prostředí počítače. Softwarový dar je realizován přes partnerskou společnost SOVA Digital, která implementovala řešení, vyškolila personál a poskytuje škole technickou podporu.
Software bude zařazen do výuky od počátku školního roku 2012/2013. Strojní fakulta STU se tak bude moci opřít o špičkové výzkumné pracoviště evropského formátu a využívat nejnovější know-how v oblasti digitální továrny. Studenti fakulty budou mít k dispozici technologie, které bude průmysl zavádět až v příštích letech.
Siemens tak pokračuje v obdarovávání slovenských technických univerzit svými produkty. Loni na podzim dostala software Technická univerzita v Žilině a připravuje se předání na TU v Košicích.

„Slovenští studenti tak budou moci pracovat na stejném systému jako největší globální koncerny a sbírat zkušenosti, které budou propojením teoretických znalostí s praktickými poznatky. Jsem přesvědčen, že to napomůže zvýšit jejich odbornou připravenost na praxi,“ řekl Vladimír Slezák, generální ředitel Siemens a představitel koncernu Siemens na Slovensku.
„Získání softwaru PLM od společnosti Siemens znamená pro naši fakultu a celou univerzitu obrovský kvalitativní skok. Naši studenti budou mít příležitost pracovat s technologiemi, které slovenský průmysl plánuje zavést v blízké budoucnosti,“ uvedl děkan Ľubomír Šooš Strojní fakulty Slovenské technické univerzity v Bratislavě.

Video z předání daru

Mohlo by vás zajímat:
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit