Pomáháme firmám růst
Google překladač: English Deutsch

Windchill při vývoji pilotované vesmírné lodě

Čtvrtek, 02 Únor 2006 16:13
CEVSpolečnost PTC oznámila, že NASA užívá Windchill - PTC řešení pro řízení životního cyklu výrobků - při vývoji pilotované kosmické lodě (CEV). První americká raketa za posledních 30 let řízená lidskou posádkou je navrhována tak, aby vyhověla cílům „Vize kosmického průzkumu“ prezidenta Bushe. Windchill slouží jako páteř Jednotného prostředí pro spolupráci (ICE), hlavního nástroje Ředitelství průzkumných systémů NASA (ESMD).

CEV programoví inženýři budou využívat ICE jako extranet k řízení dat a podpoře spolupráce. NASA vybrala Windchill na základě jeho vynikajících schopností v oblasti programového managementu, managementu ochrany dat, tvorby rozhodnutí v reálném čase a výkonného řízení změn v průběhu životního cyklu výzkumného programu.

ICE je centrální zdroj informací pro CEV systémy a poskytuje úplný pohled na data. Sjednocuje pracovníky všech týmů NASA a dodavatelů NASA. Navíc usnadňuje souběžný vývoj výrobků napříč celým programem a v geograficky rozptýlených sítích, zatímco stanovuje přesnou konfiguraci a změny funkcí řízení s výkonným automatickým průběhem procesů. Navíc, vizualizační schopnosti Windchillu umožňují účastníkům procesu snadnější zobrazení CAD modelů a návrhů. Výsledkem je lépe fungující cyklus produktového návrhu, vyšší kvalita výrobků a nižší náklady.

„Jsme velmi pyšní, že PTC Windchill hraje rozhodující roli v podpoře vývoje produktu a že pomáhá NASA realizovat vizi oznámenou prezidentem pro budoucí kosmický výzkum,“ řekl C. Richard Harrison, prezident a předseda představenstva PTC. Silný systém pro vývoj výrobků je pro NASA rozhodující v oblasti kontroly ohromného objemu dat a řízení procesu vývoje, protože zajišťuje vysokou úroveň bezpečnosti a poskytuje potřebný výkon v oblasti konstrukčních činností. Podrobný popis ICE a role Widchillu v NASA naleznete zde.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit