SolidVision
3DConnexion
Google překladač: English Deutsch
Dytron
Siemens NX CAM

StreamTech.tv

streamtech tv-logo
ORBIT

Rychlejší simulace bez generování sítí

Pondělí, 16 Červenec 2012 08:54
lodni_sroub-1229wDominiku Schillingerovi byla udělena cena Johna Argyrise  za rozvoj nových metod, které mohou usnadnit simulace ve strojírenství nebo stavebnictví. Je to nejprestižnější ocenění pro mladé vědce v počítačové mechanice. Schillinger byl studentem Munich Centre of Advanced Computing (MAC) a  International Graduate School of Science and Engineering (IGSSE) na Technické univerzitě Mnichov (TUM). Počítačové simulace se staly nepostradatelnou součástí moderního navrhování. Standardní technologie metodou konečných prvků však vyžaduje, aby konstruktéři prováděli časově náročné a často k chybám náchylné kroky generující sítě, které převádí CAD model do simulačního modelu.

Dominik Schillinger vytvořil novou koncepci simulace, která umožňuje přímou integraci CAD geometrie do analýzy konečných prvků, zcela obcházejí veškeré generování sítí. Použitelnost této technologie v technické praxi byla úspěšně testována s CAD modely, například z lodního šroubu a automobilového kola. Vynecháním generování sítí by se mohl snížit celkový čas analýzy s ohledem na standardní metodu konečných prvků o více než 80 %. Očekává se, že nová simulační technologie výrazně ovlivní současný proces navrhování ve strojírenství, automobilovém průmyslu, leteckém průmyslu a stavebnictví v příštím desetiletí. 
Dominik Schillinger byl oceněn na Světovém kongresu o počítačové mechanice v São Paulu (8.–13. července 2012) za svou práci „An Isogeometric Design-through-analysis Methodology based on Adaptive Hierarchical Refinement of NURBS, Immersed Boundary Methods, and T-spline CAD Surfaces“ zveřejněnou v časopisu Computer Methods in Applied Mechanics and Engineering.
Více informací najdete na webu Technické univerzity Mnichov zde.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit