Google překladač: English Deutsch

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Nová verze Edgecam 2012 R2 přináší zajímavá vylepšení

Pondělí, 13 Srpen 2012 15:08

Tags: 2012 R2 | CAD/CAM | EDGECAM | Nexnet | Videa

kencom-5-axis-1233Koncem července vydala akciová společnost Nexnet, výhradní distributor CAD/CAM softwaru Edgecam pro ČR a SR, nejnovější verzi Edgecam 2012 R2, lokalizovanou do českého jazyka. Představme si v krátkosti ty nejzajímavější novinky, na které se zákazníci mohou těšit, a podívejme se na některá produktová videa. O mnoha dalších novinkách a především zdokonalených funkcích v Edgecamu se pak zákazníci mohou informovat v průvodci novinkami na obdrženém instalačním DVD.

Podpora pinoly ve frézování
Edgecam 2012 R2 přináší podporu pinoly, která na frézovacích strojích umožňuje naprogramovat druhou osu Z. Nová funkce zahrnuje samozřejmě také simulaci pohybů pinoly a detekci kolizí.

Nový cyklus 5osé pokročilé frézování
Tento cyklus je rozšířením standardního 5osého cyklu nabízející několik nových funkcí a výhod, jako např. vylepšené grafické uživatelské prostředí, interaktivní výběr a volba geometrie, další metody výpočtů, aj.

Lunety v Edgecam
Nová verze Edgecam podporuje programovatelné lunety, je tedy možné nastavit stroje společně s lunetami a použít je v aplikacích Edgecam, v simulátoru obrábění a v konstruktéru postprocesorů.

Řetězení hran solid modelů
Edgecam byl v nové verzi vylepšen o řetězení hran solid modelů, díky čemuž je nyní výběr hran jednodušší. Tato funkce může být použita při výběru hran geometrie, řídícího profilu, atp.

Extrakce siluety z geometrie
Do Edgecam přibyla nová volba, díky které je možné vytvořit siluetu z těles nebo zvolených stěn modelu. Lze tedy vytvořit geometrie z hran, které jsou zaoblené nebo nesouměrné, rozložit extrahovanou geometrii a přidat přídavky pro zanechání materiálu v oblastech, kde je požadováno další obrábění. Tato funkce je ideální pro odlitky a výkovky.

Upozornění při překročení meze osy stroje v simulátoru
Simulátor obrábění byl v nové verzi vylepšen a informuje vás, pokud dojde k překročení meze osy stroje.

Vylepšení CAD podpory
Edgecam podporuje nejnovější verze široké škály CAD systémů a souborových formátů. Ve verzi Edgecam 2012 R2 je nově podpora pro Autodesk Inventor 2013, CreoTM Parametric 2.0, CATIA V5 R21 a SpaceClaim 2012.

Nový CAD načítač do Part Modeláře
Edgecam 2012 R2 přináší nový CAD načítač umožňující načíst díly a sestavy Autodesk Inventor (až do verze 2013 včetně) do Part Modeláře. Načítač Part Modeláře pro Creo Parametric byl aktualizován a nyní podporuje načítání modelů Creo Parametric verze 2.0.

Vykreslení děr se závitem
Vykreslení závitů, které bylo představeno v minulé verzi, bylo dále rozšířeno, a nyní jsou v Part Modeláři vykresleny díry i se závitem. Plyne z toho realističtější zobrazení závitů ve slepých i průchozích dírách, rychlejší a přesnější zobrazení umístění děr se závity v solid modelu. Informace o závitu jsou pak přeneseny do Edgecam k obrobení.

Nové zakázkové listy
Edgecam 2012 R2 představuje nové zakázkové listy. Práce v nich je podstatně rychlejší než v současných listech a informace v nich jsou vždy aktuální. Výhodou je rychlejší komunikace s databází, možnost číst ze vzdálené databáze, možnost zobrazit a vytisknout protokoly ve formátech pdf., xlsx. a rtf, a není nutné instalovat aplikaci Edgecam na databázový počítač.

Na tomto videu na YouTube si můžete prohlédnout nové funkce v obrábění modelů.
 
Podporu pinoly ve frézování a kontrolu překročení meze osy stroje můžete zhlédnout na tomto odkazu.

Automatizaci frézování v Edgecamu najdete zde.

Video s představením automatizace soustružení v Edgecamu je zde.

Mohlo by vás zajímat: