Control
CAD - online trafika
Google překladač: English Deutsch
Dytron
Siemens - CAM webinar
SolidWorks

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Nová verze Edgecam 2012 R2 přináší zajímavá vylepšení

Pondělí, 13 Srpen 2012 15:08

Tags: 2012 R2 | CAD/CAM | EDGECAM | Nexnet | Videa

kencom-5-axis-1233Koncem července vydala akciová společnost Nexnet, výhradní distributor CAD/CAM softwaru Edgecam pro ČR a SR, nejnovější verzi Edgecam 2012 R2, lokalizovanou do českého jazyka. Představme si v krátkosti ty nejzajímavější novinky, na které se zákazníci mohou těšit, a podívejme se na některá produktová videa. O mnoha dalších novinkách a především zdokonalených funkcích v Edgecamu se pak zákazníci mohou informovat v průvodci novinkami na obdrženém instalačním DVD.
Cegra - Graphisoft ARCHICAD 22

Podpora pinoly ve frézování
Edgecam 2012 R2 přináší podporu pinoly, která na frézovacích strojích umožňuje naprogramovat druhou osu Z. Nová funkce zahrnuje samozřejmě také simulaci pohybů pinoly a detekci kolizí.

Nový cyklus 5osé pokročilé frézování
Tento cyklus je rozšířením standardního 5osého cyklu nabízející několik nových funkcí a výhod, jako např. vylepšené grafické uživatelské prostředí, interaktivní výběr a volba geometrie, další metody výpočtů, aj.

Lunety v Edgecam
Nová verze Edgecam podporuje programovatelné lunety, je tedy možné nastavit stroje společně s lunetami a použít je v aplikacích Edgecam, v simulátoru obrábění a v konstruktéru postprocesorů.

Řetězení hran solid modelů
Edgecam byl v nové verzi vylepšen o řetězení hran solid modelů, díky čemuž je nyní výběr hran jednodušší. Tato funkce může být použita při výběru hran geometrie, řídícího profilu, atp.

Extrakce siluety z geometrie
Do Edgecam přibyla nová volba, díky které je možné vytvořit siluetu z těles nebo zvolených stěn modelu. Lze tedy vytvořit geometrie z hran, které jsou zaoblené nebo nesouměrné, rozložit extrahovanou geometrii a přidat přídavky pro zanechání materiálu v oblastech, kde je požadováno další obrábění. Tato funkce je ideální pro odlitky a výkovky.

Upozornění při překročení meze osy stroje v simulátoru
Simulátor obrábění byl v nové verzi vylepšen a informuje vás, pokud dojde k překročení meze osy stroje.

Vylepšení CAD podpory
Edgecam podporuje nejnovější verze široké škály CAD systémů a souborových formátů. Ve verzi Edgecam 2012 R2 je nově podpora pro Autodesk Inventor 2013, CreoTM Parametric 2.0, CATIA V5 R21 a SpaceClaim 2012.

Nový CAD načítač do Part Modeláře
Edgecam 2012 R2 přináší nový CAD načítač umožňující načíst díly a sestavy Autodesk Inventor (až do verze 2013 včetně) do Part Modeláře. Načítač Part Modeláře pro Creo Parametric byl aktualizován a nyní podporuje načítání modelů Creo Parametric verze 2.0.

Vykreslení děr se závitem
Vykreslení závitů, které bylo představeno v minulé verzi, bylo dále rozšířeno, a nyní jsou v Part Modeláři vykresleny díry i se závitem. Plyne z toho realističtější zobrazení závitů ve slepých i průchozích dírách, rychlejší a přesnější zobrazení umístění děr se závity v solid modelu. Informace o závitu jsou pak přeneseny do Edgecam k obrobení.

Nové zakázkové listy
Edgecam 2012 R2 představuje nové zakázkové listy. Práce v nich je podstatně rychlejší než v současných listech a informace v nich jsou vždy aktuální. Výhodou je rychlejší komunikace s databází, možnost číst ze vzdálené databáze, možnost zobrazit a vytisknout protokoly ve formátech pdf., xlsx. a rtf, a není nutné instalovat aplikaci Edgecam na databázový počítač.

Na tomto videu na YouTube si můžete prohlédnout nové funkce v obrábění modelů.
 
Podporu pinoly ve frézování a kontrolu překročení meze osy stroje můžete zhlédnout na tomto odkazu.

Automatizaci frézování v Edgecamu najdete zde.

Video s představením automatizace soustružení v Edgecamu je zde.

Mohlo by vás zajímat:
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit