Amper 2019
Fresh-IT
Google překladač: English Deutsch
Předplatné časopisu CAD

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Produkty Alias posílí pozici Autodesku segmentech automotive a zábavy

Čtvrtek, 16 Únor 2006 14:06
Tobey Maguire ve filmu Spider-Man 2Společnost Autodesk oznámila, že dokončila akvizici společnosti Alias, za 197 milionů dolarů v hotovosti. Touto koupí Autodesk upevnil své vedoucí postavení v oblasti 3D softwaru pro výrobu a mediální a zábavní průmysl.

Produkty, technologie a služby společnosti Alias budou integrovány s divizemi společnosti Autodesk pro výrobní řešení (Manufacturing Solutions) a média a zábavu (Media & Entertainment). StudioTools společnosti Alias - software pro designové úkoly, zahrnující 2D nákresy i výrobní modely – poskytují výrobnímu portfoliu společnosti Autodesk nové schopnosti v oblasti designu a vizualizace. Akvizice rovněž rozšiřuje portfolio společnosti Autodesk v oblasti médií a zábavy. Aplikace Maya byla například oceněna Oskarem, Alias MotionBuilder je 3D software pro animaci postav a FBX hojně používaný formát pro výměnu a použití 3D obsahu.

Autodesk má v úmyslu pokračovat v rozvoji a podpoře produktů a služeb Alias. Prioritou výzkumu a vývoje spojených společností je propojení existujících produktů Autodesku a Alias, poskytování lepší součinnosti a zkvalitněného managementu dat.

Autodesk má po sloučení více než sedm milionů uživatelů. Zákazníci společnosti Alias v automobilovém průmyslu a designu zahrnují společnosti jako BMW, Boeing, General Motors, Mattel, Honda, Renault a Rollerblade. K zákazníkům společnosti Alias v mediálním a zábavním průmyslu patří nejvýznamnější filmová studia a autoři her, jako jsou Industrial Light & Magic, DreamWorks SKG, Weta Digital, Sony Pictures Imageworks, Electronic Arts, Midway Games, Nintendo a SEGA. Mnozí z nich používají produkty jak Autodesku, tak Alias, a tak poskytují nově sloučené společnosti možnost, aby dodávala mnohem komplexnější řadu řešení.

Autodesk posílilo několik členů managementu firmy Alias. Dave Wharry, dřívější vicepresident společnosti Alias pro globální obchod a marketing, je vicepresidentem pro obchod v divizi Média & Zábava společnosti Autodesk. Michel Besner, dřívější vicepresident společnosti Alias pro obchodní rozvoj – rozvíjející se trhy, se stal vedoucím projektu pro portfolio 3D produktů divize Média a Zábava. Hlavní sídlo společnosti Alias v kanadském Torontu se stává klíčovým vývojovým centrem Autodesku.


 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit