Google překladač: English Deutsch

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Soutěž uvádějící Prahu do věku designu jde do „3D finále“

Pondělí, 17 Září 2012 15:33

Tags: 2012 | Challenge | Dassault | Design | Praha | Systèmes

DS_DesignChallenge-1238Finalisty mezinárodní designérské soutěže „Dassault Systèmes Design Challenge 2012“ jsou Riten Gojiya z Indie a čeští designéři Josef Ludvík Böhm a Jakub Novák. Ti se zúčastní třídenního finálového workshopu, který začíná v Praze v úterý. Pod vedením Jeana Honga a Thomase Balleho, designérů společnosti Dassault Systèmes, budou své projekty dále rozvíjet pomocí unikátního 3D skicovacího nástroje, který je schopný okamžitě převádět ruční skicu v trojrozměrný model. Zadání druhého ročníku soutěže, konané v Praze pod záštitou primátora, vybízelo účastníky, aby prostřednictvím jednotlivých předmětů ukázali, jak si představují moderní evropské město a jeho obyvatele.


Riten Gojiya, student dopravního designu na International School of Design Pune, uspěl s vizí vznášedla „pro exkurze do třetího rozměru“. Josef Ludvík Böhm zaujal porotu návrhem aktivní robotické ortézy. Jakub Novák pak bodoval s projektem futuristického šlapadla.
DS_DesignChallenge-1238b
„Letošní ročník soutěže jsme tematicky otevřeli. Chtěli jsme, aby se designéři zamysleli, jak Prahu každodenně zažívají její obyvatelé i jak ji objevují její návštěvníci. Chtěli jsme, aby přišli s novými způsoby, jak českou metropoli vidět a jak ji zažít. Věříme, že naše nástroje pomohou posunout finálové návrhy během workshopu na novou úroveň. Designérům zároveň umožníme ověřit proveditelnost jejich snu,“ uvedla designérka Anne Asensio, viceprezidentka společnosti Dassault Systèmes a předsedkyně odborné poroty soutěže.

Do mezinárodní soutěže pro mladé autory do 35 let pořádané společností Dassault Systèmes a časopisem AutoDesign&Styling za podpory občanského sdružení Czechdesign se zapojilo přes 60 designérů. Tématem soutěže „Věk designu“ chtějí organizátoři upozornit na důležitou roli užitého designu v dnešním každodenním životě. Sedmičlenná porota vybrala 7. září z 25 nejlepších projektů tři účastníky finálového workshopu s profesionálním nástrojem pro 3D design CATIA Natural Sketch.
Vítězové soutěže budou oficiálně vyhlášeni v listopadovém vydání časopisu AutoDesign&Styling. Autora nejlepšího projektu čeká 1 000 eur. Designér druhého nejlepšího projektu získá 500 eur a za třetí místo je vypsána odměna 300 eur. Do minulého ročníku soutěže, jejíž účastníci měli za úkol navrhnout podobu nového pražského taxi, se zapojilo 80 designérů z 23 zemí. Vítězem se nakonec stal Španěl Diego Garcia s elektrickým konceptem Visitor.

 

Můžete se také podívat na video z jednání poroty v čele s Anne Asensio.


Mohlo by vás zajímat: