Amper 2019
CAD - online trafika
Google překladač: English Deutsch

Výpočetní systém SGI Altix350 na Západočeské univerzitě

Čtvrtek, 16 Únor 2006 15:02
Altix familySpolečnosti Silicon Graphics (SGI) a Intel oznámily, že Západočeská univerzita v Plzni provozuje výkonný linuxový výpočetní server SGI Altix 350 s procesory Intel Itanium 2.

Západočeské superpočítačové centrum ZČU v Plzni provozuje systém osazený 8 procesory Intel Itanium 2 a 48 GB globálně sdílené operační paměti. Systém je zapojen do univerzitní infrastruktury SAN a může využívat až několik desítek TB datového prostoru z FC diskových polí.

Podmínkou úspěšného využívání superpočítačů bylo také pořízení aplikačního softwarového vybavení, které je do dnešní doby udržováno a rozšiřováno. Tak nyní mohou uživatelé získané zkušenosti uplatnit a využít vynikající škálovatelnosti systému při paralelním běhu úloh. Na systému Altix 350 je kromě standardního programového vybavení a nezbytného vývojového prostředí nainstalován například programový balík FLUENT pro řešení úloh dynamiky tekutin a termodynamiky, MSC.MARC a LS-DYNA pro strukturální analýzy, ANSYS pro multifyzikální problémy a případně další software podle potřeby a dostupnosti.


 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit