Google překladač: English Deutsch

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Druhý ročník AutoDesign Prague se blíží

Pondělí, 24 Září 2012 13:35

Tags: AutoDesign | Design | Konference | Prague

AutoDesign_Prague_2012-1239Přední světoví automobiloví designéři se 18. října setkají v Praze na druhém ročníku konference AutoDesign Prague. Mezi přednášejícími budou například tvůrci automobilových ikon jako je Porsche, Jaguar, McLaren F1, nebo ultimativní KTM X-Bow a další špičkoví odborníci. AutoDesign Prague je unikátní akce otevřená pro profesionály i širokou veřejnost a světem automobilového designu návštěvníky provedou sami tvůrci a přední osobnosti tohoto nejkreativnějšího odvětví automobilového průmyslu. Akce se uskuteční ve čtvrtek 18. října v Národní technické knihovně v Praze Dejvicích a na programu je deset přednášek a doprovodný program.

K vidění bude i několik exkluzivních vozů a na stáncích partnerů konference si budou moci návštěvníci vyzkoušet virtuální navrhování, clay modeling a seznámit se s řadou nejmodernějších špičkových designérských nástrojů od softwaru až po stavbu prototypů a 3D tisk.
Mezi nejvýraznější osobnosti letošního ročníku AutoDesign Prague patří Peter Stevens, který navrhl například britský supersportovní vůz McLaren F1, pracoval pro Lotus, Jaguar, MG a další automobilky. Jako dlouholetý profesor nejprestižnější designérské školy Royal College of Art v Londýně ovlivnil řadu současných designérů, kteří touto školou prošli a je tak skutečným guru ve světě automobilů. Mezi další vrcholy jistě bude patřit prezentace Tonyho Hattera, tvůrce designu Porsche 911 (993), který v současnosti zastává funkci design manažera divize sportovních vozů Porsche, či jeho kolegy z Jaguaru, jenž odhalí okolnosti vzniku nejnovějšího modelu F-Type, který bude mít premiéru teprve za pár dní na pařížském autosalonu. Další odborníci se budou ve svých prezentacích zabývat nejnovějšími trendy v oblasti designu, mobility, materiálů a ostatních souvisejících odvětví.

„Po úspěšném minulém ročníku jsme přemýšleli jak rozšířit program a zároveň nabídnout zájemcům ještě intenzivnější způsob seznámení s automobilovým designem. Výsledkem je nový navazující samostatný workshop pro limitovaný počet nejvážnějších zájemců, kteří budou moci projít klíčové fáze návrhu designu pod vedením expertů, nebo také konzultovat vlastní portfolio s profesionálními designéry,“ vysvětluje Radek Laube jeden z pořadatelů AutoDesign Prague a šéfredaktor časopisu AutoDesign&Styling.

Další informace získají zájemci na webu www.auto-design-prague.cz, kde je možné se také registrovat.

Mohlo by vás zajímat: