Amper 2019
Fresh-IT
Google překladač: English Deutsch
Předplatné časopisu CAD

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

MapGuide dostupný jako Open Source

Úterý, 21 Březen 2006 10:46
MapGuide Ajax ViewerSpolečnost Autodesk představila novou verzi softwaru webových map MapGuide Open Source, který se původně nazýval MapServer Enterprise, a zpřístupnila jej na novém serveru MapGuide Open Source nadace Open Source Geospatial Foundation (http://mapguide.osgeo.org). 

MapGuide Open Source je bezplatný software poskytovaný pod licencí GNU Lesser General Public License (LGPL). Umožňuje uživatelům rychle vyvíjet a distribuovat prostorová a návrhová data prostřednictvím internetu a zároveň snižovat celkové náklady na vlastnictví řešení webových map. Autodesk má v úmyslu později v tomto roce nabídnout komerční verzi pod názvem Autodesk MapGuide Enterprise 2007. Do budoucna bude MapGuide Open Source projektem nadace Open Source Geospatial Foundation. Na novém webu projektu MapGuide Open Source naleznou vývojáři bezplatné prostředí pro spolupráci na vývoji softwaru, které zahrnuje možnosti stahování softwaru, rozhraní pro vkládání kódu a reportování chyb, e-mailový distribuční seznam a diskusní fóra pro sdílení nápadů a poskytování podpory.

O nadaci Open Source Geospatial Foundation
Koncem loňského listopadu Autodesk ve spolupráci s klíčovými členy komunity open source webových map založil nadaci, původně nazvanou MapServer Foundation, jejímž cílem je podporovat inovace a rozšiřování nové technologie webových map. Open source komunita zaměřená na geoprostorová data se mezitím rozrostla o nové členy a vytkla si další cíle.

První setkání nadace Open Source Geospatial Foundation (OSGeo) proběhlo 4. února v Chicagu. Osobně či prostřednictvím chatu IRC se ho zúčastnilo více než 17 organizací s více než 20 různými geoprostorovými projekty. Někteří zástupci projektů zde vyjádřili zájem přesunout svůj projekt na web OSGeo (www.osgeo.org) a jiní tento přesun už provedli; celkem se jedná o osm projektů. Skupina také rozhodla o novém názvu, zvolila první představenstvo a začala řešit administrativní, právní a rozpočtové záležitosti.


 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit