průmysl, výroba, sklady…
POINT.X (2019-20)
Pomáháme firmám růst
Google překladač: English Deutsch

Nemetschek získal majoritní podíl ve SCIA International

Pátek, 07 Duben 2006 15:45
Skupina Nemetschek, přední dodavatel software a poradenských služeb pro projektování, výstavbu, správu a management projektů a staveb, získala většinový podíl v belgické společnosti SCIA International. Tímto krokem Nemetschek rozšiřuje řadu služeb ve své obchodní skupině pro oblast projektování a spolu se SCIA International je nyní vedoucím hráčem na evropském trhu s integrovaným softwarem pro projektování, vyztužování, výpočty a statiku konstrukcí (CAD/CAE).

SCIA International, jejímž hlavním sídlem je belgické město Herk-de-Stad, dosáhla v roce 2005 tržby 7,2 milionů Euro. S ročním tempem růstu okolo 9% se výnos společnosti vyvíjel podstatně lépe než trh v posledních letech. SCIA má přibližně 5 000 zákazníků po celém světě a je zastoupena prostřednictvím svých prodejců a poboček v 16 zemích. Společnost, která byla založena v r. 1974, je vedoucí společností na trzích v zemích Beneluxu a patří také mezi přední hráče v České republice a na Slovensku.

Nemetschek, dceřiná společnost Friedrich + Lochner GmbH a SCIA International spolupracují jako strategičtí partneři na integrovaných IT řešeních pro stavební/konstrukční inženýry již několik let. Tato akvizice posiluje pozici skupiny Nemetschek na trhu a otevírá možnosti růstu a synergie díky vysokému cross-selling potenciálu.

Akvizice podléhá schválení příslušných rad. Společnosti se dohodly, že nezveřejní pořizovací cenu. Zaměstnanci a vedení SCIA International si ponechali minoritní podíl ve výši přibližně 21%. Nemetschek má ve SCIA International podíl asi 79%.


 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit